more_horiz
Wiadomości

Vuelta a Espana: w 2022 roku start z Utrechtu i trzy etapy w Holandii

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 14:33
Wyścig kolarski Vuelta a Espana w 2022 roku rozpocznie się w Utrechcie i trzy pierwsze etapy będą prowadzić drogami Holandii - poinformowali organizatorzy.
Peleton na trasie Vuelta a Espana
Peleton na trasie Vuelta a EspanaFoto: Shutterstock.com/Clamavi
  • Ostatnią Vueltę wygrał po raz trzeci z rzędu Słoweniec Primoz Roglić z ekipy Jumbo-Visma
  • 77. edycja odbędzie się w dniach 19 sierpnia - 11 września 2022 roku 

Utrecht miał być miejscem startu Vuelty już w 2020 roku, ale z powodu pandemii COVID-19 zrezygnowano z tego planu i cały ubiegłoroczny wyścig rozegrano w Hiszpanii.

W edycji 2022, która odbędzie się w dniach 19 sierpnia - 11 września, organizatorzy Vuelty chcą wrócić do wcześniejszych zamierzeń. - Miesiące zwłoki i oczekiwania nie zmieniły naszej chęci współpracy z Holandią, entuzjastycznego nastawienia do tego pomysłu i ambicji jego zrealizowania - oświadczył dyrektor jednego z trzech największych tourów Javier Guillen, cytowane w komunikacie prasowym.

Kolejna Vuelta a Espana, którą w tym roku po raz trzeci z rzędu wygrał Słoweniec Primoz Roglić, rozpocznie się jazdą drużynową na czas na ulicach Utrechtu. Następnego dnia peleton wyruszy w trasę wokół tego miasta, a na zakończenie holenderskiej części wyścigu czekać będzie kolarzy pętla ze startem i metą w Bredzie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez La Vuelta (@lavuelta)

- Z radością możemy w końcu ogłosić oficjalną datę i ponownie rozpoczynamy operację "Vuelta w Holandii". Nie możemy się doczekać realizacji tego projektu - przekazała burmistrz Utrechtu Sharon Dijksma.

red

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem