El. MŚ 2022: Biało-Czerwoni blisko gry w barażach. Kiedy losowanie par?

2021-10-15, 11:49

Reprezentanci Polski po meczu z Albanią . Foto: PAP/Leszek Szymański

Polscy piłkarze po wtorkowym zwycięstwie nad Albanią (1:0) są bliscy zajęcia drugiego miejsca w grupie I eliminacji mistrzostw świata, co oznacza grę w barażach o awans do turnieju finałowego. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że losowanie par barażowych odbędzie się 26 listopada w Zurychu o godzinie 17:30.

• Baraże wyłonią trzech uczestników mistrzostw świata
  • Aby awansować na mundial w Katarze, trzeba będzie ograć dwóch rywali

El. MŚ 2022: fałszywe oskarżenia Anglików wobec Kamila Glika. PZPN przejdzie do ofensywy?

Polacy we wtorek wygrali na wyjeździe z Albanią (1:0) w meczu, który został przerwany na ponad 20 minut przez agresywną postawę kibiców gospodarzy. Podopieczni Paulo Sousy w ośmiu eliminacyjnych meczach zgromadzili 17 punktów i zajmują drugie miejsce w grupie I.

Drugie miejsce coraz bliżej

Na prowadzeniu znajdują się Anglicy - 20 pkt, a trzecie miejsce okupują Albańczycy - 15 pkt. 12 listopada Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Andorą, a trzy dni później podejmą na własnym boisku Węgry. O ile awansować na pierwsze miejsce w grupie będzie bardzo trudno, o tyle gra w barażach jest bardzo realna.

10 wicemistrzów grup eliminacyjnych oraz dwie ekipy wyłonione z drugiej edycji Ligi Narodów utworzą czterozespołowe grupy, które wyłonią trzech uczestników katarskiego mundialu.

Wiadomo już, kiedy odbędzie się losowanie baraży.

"Losowanie par meczów barażowych do mistrzostw świata w Katarze odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu" - napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak będą wyglądały baraże?

Sześć najlepszych drużyn spośród wicemistrzów grup będzie w losowaniu rozstawiona. Do nich dolosowane zostaną kolejne zespoły.

W każdej grupie odbędą się dwa mecze półfinałowe (pierwszej rundy) i jeden mecz finałowy (drugiej rundy). Mecze półfinałowe odbędą się 24-25 marca, a mecze finałowe 28-29 marca 2022 roku.