Bundesliga: nie mogło być inaczej. Robert Lewandowski zawodnikiem kolejki wg "Kickera"

2021-10-18, 12:02

Robert Lewandowski po zdobyciu bramki w meczu z Bayerem Leverkusen. Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Robert Lewandowski z Bayernu Monachium został uznany najlepszym piłkarzem 8. kolejki niemieckiej ekstraklasy przez prestiżowy magazyn "Kicker". To drugie w tym sezonie takie wyróżnienie Polaka, który zdobył dwa gole w niedzielnym meczu z Bayerem Leverkusen (5:1).

Za ten występ polski napastnik otrzymał w "Kickerze" notę "1", oznaczającą klasę światową. Identyczną uzyskał za występ w trzeciej serii gier - pod koniec sierpnia - z Herthą Berlin. Bayern wygrał 5:0, a Lewandowski odnotował hat-tricka.

Salah 1200 PAP
Premier League: Klopp nie ma wątpliwości co do Salaha. "Aktualnie jest najlepszy na świecie"

W dwóch poprzednich spotkaniach ligi niemieckiej nie strzelał bramek, ale w niedzielę dwukrotnie wpisał się na listę, w 4. i 30. minucie. Szczególnie efektowne było pierwsze trafienie piętą. Później wynik podwyższyli Thomas Mueller oraz dwukrotnie Serge Gnabry. W drugiej połowie rozmiary porażki "Aptekarzy" z Leverkusen zmniejszył Czech Patrik Schick.

W najlepszej jedenastce kolejki - do której kapitan Biało-Czerwonych trafił po raz drugi w sezonie - znalazło się łącznie siedmiu graczy ekipy z Bawarii.

Na czele klasyfikacji strzelców są Lewandowski i Norweg Erling Haaland (Borussia Dortmund) - po dziewięć trafień, a za nimi Schick. Polak ma już 286 goli w 358 występach w Bundeslidze.

Bayern po wygranej w Leverkusen ma 19 punktów i wrócił na pierwsze miejsce, które od soboty zajmowała Borussia Dortmund - 18. Bayer pozostał z 16 i jest trzeci.