more_horiz
Wiadomości

ATP Finals: Wojciech Fibak nie traci wiary w Hurkacza. "Hubert w takich meczach się odnajduje"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 10:31
Mimo dwóch porażek grupowych, Hubert Hurkacz wciąż ma szansę na awans do półfinału turnieju ATP Finals w Turynie. - Wierzmy w szczęśliwą gwiazdę Huberta - zaapelował finalista turnieju masters z 1976 roku Wojciech Fibak w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki. 
Hubert Hurkacz wciąż może awansować do półfinału ATP Finals
Hubert Hurkacz wciąż może awansować do półfinału ATP Finals Foto: Forum/Reuters/GUGLIELMO MANGIAPANE

Fibak w 1976 roku był pierwszym Polakiem, który zagrał w turnieju masters, dzisiaj noszącym nazwę ATP Finals. Wówczas polski tenisista dotarł aż do finału.

Hurkacz jak Radwańska?

Hubert Hurkacz przegrał mecze z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem i Włochem Jannikiem Sinnerem, jednak wciąż ma szansę na to, by co najmniej dorównać słynnemu rodakowi.

- Zwykle w tenisie jeden mecz przegrany wyklucza, ale pamiętamy, że Agnieszka Radwańska przegrała dwa mecze w grupie, a, mimo to, wygrała turniej masters w Singapurze - przypomniał Fibak w rozmowie z Cezarym Gurjewem. Radwańska w 2015 roku rozpoczęła turniej WTA Finals od dwóch porażek, ale zdołała awansować do półfinału, a potem wygrać całą imprezę.

Polak nie jest jednak zależny tylko od siebie.

Fotoram Zverev Hurkacz 1200.jpg
ATP Finals: Zverev - Hurkacz w meczu o wszystko? "Jesteśmy innymi zawodnikami"

W czwartek 24-latek musi pokonać Niemca Alexandra Zvereva i liczyć na to, że będący już pewny awansu do półfinału Miedwiediew ogra Sinnera, który w trakcie turnieju zastąpił kontuzjowanego rodaka Matteo Berrettiniego. 

- Zverev gra rewelacyjnie. Przegrał z Miedwiediewem po wspaniałym pojedynku z obu stron. Wierzmy jednak w szczęśliwą gwiazdę Huberta i wielki mecz ze Zverevem - ocenił Wojciech Fibak. 

Atakować bez presji 

Według byłego tenisisty, Hurkacz może podejść do czwartkowego spotkania bez zbędnej presji. 

- Wiadomo, że publiczność, telewizja i gra o półfinał wzmaga presję, ale Hurkacz nie jest faworytem, więc jest to innego rodzaju presja. Hubert w takich meczach się odnajduje - zapewnił Wojciech Fibak. 

Pierwszy Polak w turnieju masters doradził też Hurkaczowi i jego trenerowi Craigowi Boyntonowi, jak należy grać w meczu z niemieckim tenisistą. 

- Stawiałbym na atak, zrywanie gry, zmiana tempa po serwisach i returnach. Hubert jest jednym z niewielu singlistów, którzy świetnie grają przy siatce - zaznaczył Fibak.

Posłuchaj
02:26 Fibak.mp3 Cezary Gurjewem rozmawiał z Wojciechem Fibakiem o szansach Huberta Hurkacza na awans do półfinału ATP Finals (IAR)

Początek meczu Hurkacz - Zverev w Pala Altipour w Turynie o 14.00.

Czytaj także:


Zobacz także

Zobacz także