Liga Mistrzów: Bayern - Barcelona. Lewandowski i spółka wyrzucili Barcę z LM. Katastrofa "Dumy Katalonii"

2021-12-08, 21:33

Bayern Monachium z kompletem punktów awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy od ponad 20 lat z fazy grupowej Champions League odpadła FC Barcelona. Foto: FORUM/nordphoto GmbH/Straubmeier/imago sport

W ostatnim meczu grupy E Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie FC Barcelonę 3:0. Mistrz Niemiec już wcześniej zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Champions League, z kolei "Duma Katalonii" po raz pierwszy od ponad 20 lat odpadła z LM i w przyszłym roku zagra w Lidze Europy.

• Tytułu broni londyńska Chelsea
  • Finał LM zaplanowano na 28 maja w Sankt Petersburgu
  • W pierwszym meczu Bayern Monachium pokonał na Camp Nou FC Barcelonę 3:0
  • Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia. Początek o godzinie 12.00

Wygrana na Camp Nou

W pierwszym spotkaniu między dwiema drużynami Bayern Monachium pokonał na Camp Nou FC Barcelonę 3:0 i udanie rozpoczął zmagania w tej edycji Ligi Mistrzów. Wtedy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który na ostatniej gali Złotej Piłki zajął drugie miejsce, przegrywając z byłym piłkarzem "Blaugrany", obecnie Paris Saint-Germain Leo Messim

Z powodu obostrzeń pandemicznych Bawarczycy rozgrywali mecz z Barceloną przy pustych trybunach monachijskiego stadionu.

W pierwszych minutach podopieczni Xaviego starali się postraszyć Bawarczyków, ale mistrz Niemiec kontrolował przebieg gry.

Wraz z upływem czasu drużyna Juliana Nagelsmanna zyskiwała przewagę, co opłaciło się już w 34. minucie po golu Thomasa Muellera, któremu asystował Robert Lewandowski. Dla Niemca był to gol numer 50 w Champions League, dzięki czemu wyrównał osiągnięcie Francuza Thierry'ego Henry.

Jeszcze przed przerwą pięknym strzałem z dystansu popisał się Leroy Sane, który nie dał większych szans ter Stegenowi. Bayern podkręcał tempo, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Dominacja Bayernu. Barcelona żegna się z LM

Początek drugiej połowy był spokojny ze wskazaniem na Bayern.

W 62. minucie wynik podwyższył Jamal Musiala, który otrzymał podanie od Alphonso Daviesa i pewnie wpakował futbolówkę do siatki Barcy.

Robert Lewandowski opuścił boisko na kwadrans przed końcem meczu. W miejsce kapitana reprezentacji Polski pojawił się Malik Tillman.

Do końca spotkania w stolicy Bawarii piłkarze z Katalonii nie zagrozili bramce Manuela Neuera. Barcelona po ponad 20 latach nie wyszła z fazy grupowej Champions League. Drużyna z Camp Nou w kolejnym roku zagra w Lidze Europy.

W drugim meczu grupy E Benfica pokonała w Lizbonie Dynamo Kijów 2:0.

Bayern Monachium z kompletem punktów zakończył zmagania w fazie grupowej. FC Barcelona po porażce w Monachium odpadła z Ligi Mistrzów. Z drugiego miejsca w grupie E awansowała Benfica Lizbona.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek, 13 grudnia. Początek o godzinie 12.00.

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 7-8 grudnia. Mecze 1/8 finału zaplanowano na luty i marzec 2022. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w kwietniu, półfinały na przełomie kwietnia i maja, a finał LM - 28 maja w Sankt Petersburgu.

W ubiegłym sezonie triumfowała londyńska Chelsea.

6. kolejka Ligi Mistrzów:

Bayern Monachium - FC Barcelona 3:0 (2:0)

Bramki: Mueller (34 minuta), Sane (43 minuta), Musiala (62 minuta)

SędziaOvidiu Haţegan (Rumunia)

Bayern: Neuer – Pavard, Upamecano, Suele (Nianzou), A. Davies (O. Richards) – Tolisso (Roca) – Coman (B. Sarr), Musiala, Mueller, Sané – Lewandowski (Tillman)

Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Lenglet, J. Alba (Mingueza) – Gavi (Demir), S. Busquets, F. de Jong (Puig) – Dest (González), Depay, O. Dembèlé (Coutinho)

"
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez FC Bayern (@fcbayern)

czwartek, 9 grudnia
Atalanta Bergamo - Villarreal (godz. 15.00)

4. Malmoe FF 6 0 1 5 1-14 1

Komentator sportowy i dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Janisz ocenia wyniki Złotej Piłki: