more_horiz
Wiadomości

Halvor Egner Granerud wesprze Ukrainę. Docenił też pomoc Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 10:19
Halvor Egner Granerud postanowił wesprzeć Ukrainę. Od dzisiejszego konkursu w Oslo za każdy punkt zdobyty w Pucharze Świata Norweg przekaże ok. 3 euro dla Czerwonego Krzyża, który prowadzi zbiórkę dla ukraińskich uchodźców.
Halvor Egner Granerud wesprze ofiary wojny na Ukrainie
Halvor Egner Granerud wesprze ofiary wojny na UkrainieFoto: AP/Associated Press/East News

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego.  >>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

Halvor Egner Granerud od początku wojny na Ukrainie nie pozostaje bierny. Jako jeden z pierwszych skoczków otwarcie skrytykował pierwszą decyzję FIS, który początkowo nie chciał dyskwalifikować rosyjskich sportowców.

Teraz norweski skoczek postanowił wspomóc ofiary działań wojennych finansowo, przekazując 30 koron norweskich (ok. 3 euro) dla Czerwonego Krzyża. W 22 konkursach trzeci zawodnik w klasyfikacji Pucharu Świata zdobył ich 1140.

"Po kilku dniach zastanawiania się nad tym, jak mogę pomóc, zdecydowałem się przekazać 30 koron norweskich, czyli około 3 € za każdy punkt Pucharu Świata, który zdobędę do końca sezonu. Przekazuję darowiznę na zorganizowaną przez Czerwony Krzyż zbiórkę pieniędzy" - zadeklarował Norweg na swoim Twitterze.

Granerud zaapelował także do kibiców, by także pomagali ofiarom rosyjskiej inwazji. Docenił także starania Polaków, którzy przyjęli już setki tysięcy ukraińskich uchodźców.

"Zachęcam wszystkich moich obserwatorów do zastanowienia się, co mogą zrobić, ponieważ teraz ponad milion osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów w nieznaną przyszłość. Pomoc okazywana zwłaszcza przez Polaków była krzepiąca do zobaczenia i światłem nadziei, w skądinąd mrocznych czasach" - czytamy.

Czerwony Krzyż mobilizuje pieniądze, personel i pomoc w nagłych wypadkach. Planuje się wysyłkę pomocy humanitarnej - w tym wody, żywności i odzieży na Ukrainę.

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Skład reprezentacji Polski na Raw Air 2022: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula (na zawody w Oslo zastąpi go Jakub Wolny) i Kacper Juroszek. 


red/PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także