more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: Cezary Kulesza dumny z Biało-Czerwonych. "Ogromne brawa"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 23:07
Polscy piłkarze pokonali w Chorzowie Szwecję 2:0 i awansowali do turnieju finałowego piłkarskich mistrzostw świata. Dumy z postawy Biało-Czerwonych nie ukrywał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. 
Polscy piłkarze cieszą się z awansu na mundial
Polscy piłkarze cieszą się z awansu na mundial Foto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Reprezentacja Polski po raz dziewiąty awansowała na mistrzostwa świata 
  • Bramki na wagę awansu zdobyli Robert Lewandowski i Piotr Zieliński 

Biało-Czerwoni pokonali Szwedów 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. Reprezentacja Polski zasłużenie awansowała na mundial, a do tego sukcesu kadrę doprowadził Czesław Michniewicz, dla którego był to pierwszy mecz o punkty w roli selekcjonera.

Michniewicz został selekcjonerem 31 stycznia - niespełna dwa miesiące przed meczem w Chorzowie. Prezes PZPN Cezary Kulesza został zmuszony do poszukiwania nowego trenera reprezentacji po tym, jak w grudniu kadrę niespodziewanie opuścił Paulo Sousa. Jak się okazuje, wybór następcy Portugalczyka okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Sternik polskiej piłki nie krył dumy z drużyny i sztabu szkoleniowego. Cezary Kulesza podziękował też kibicom za stworzenie znakomitej atmosfery na Stadionie Śląskim. 

"Zrobiliśmy to! Jedziemy do Kataru!" - napisał prezes PZPN

Reprezentacja Polski swoich rywali w fazie grupowej mundialu pozna podczas losowania, które odbędzie się już 1 kwietnia. Biało-Czerwoni awansowali do turnieju finałowego mistrzostw świata po raz dziewiąty w historii. 

Mistrzostwa świata zostaną rozegrane w Katarze w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku. 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także