WTA Miami: Iga Świątek potwierdza rewelacyjną formę, Polka w półfinale

2022-03-31, 02:58

Turniej WTA w Miami: Iga Świątek awansowała do półfinału. Foto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Czeszkę Petrę Kvitową i zagra w półfinale turnieju WTA w Miami (pula nagród 8,58 mln dolarów).

Rozstawiona z numerem drugim tenisistka, która wkrótce zostanie liderką światowego rankingu, pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6:3, 6:3. W walce o finał zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą. Drugą parę półfinałową stworzą Szwajcarka Belinda Bencic i Japonka Naomi Osaka.

W pierwszej partii od stanu 2:2 Świątek wygrała trzy kolejne gemy, a ostatecznie zwyciężyła 6:3, wykorzystując pierwszą piłkę setową.

W kolejnym secie znów było 2:2, po czym Polka wygrała dwa gemy z rzędu i nie pozwoliła już doświadczonej rywalce na skuteczną pogoń. Przy stanie 5:3 i 40-0 wykorzystała pierwszego meczbola.

Polka wygrała 15. pojedynek z rzędu w cyklu WTA, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Był to też jej siódmy kolejny mecz bez straty seta. Z 32-letnią Kvitovą, dwukrotną triumfatorką Wimbledonu, zmierzyła się po raz pierwszy.

W singlu w Miami odpadły wcześniej pozostałe polskie tenisistki - Magdalena Fręch w pierwszej rundzie oraz Magda Linette w drugiej.

Natomiast w grze podwójnej na ćwierćfinale swój udział zakończyła Linette, w parze z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo, a także Alicja Rosolska, której partnerowała Nowozelandka Erin Routliffe.