Liga Europy: Atalanta postawiła się rywalom. RB Lipsk bez zaliczki przed rewanżem

2022-04-07, 20:39

Juan Musso obronił strzał Andre Silvy z rzutu karnego. Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER

RB Lipsk zremisował z Atalantą w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Od pierwszych minut piłkarze gości zaatakowali rywali wysokim pressingiem, podczas gdy piłkarze gospodarzy cierpliwie czekali na swoją szansę. W 7. minucie szansę na bramkę dla Lipska miał Christopher Nkunku, jednak jego strzał ostatecznie wylądował w rękawicach Juana Musso.

W 17. minucie to jednak Atalanta świętowała zdobycie pierwszego gola. Luis Muriel wbiegł z piłką w pole karne i mocnym strzałem posłał ją w "okno" bramki strzeżonej przez Petera Gulacsi'ego

Odpowiedź gospodarzy mogła nastąpić już 7 minut później, jednak na drodze Andre Silvy stanął słupek. Jeszcze przed przerwą w obramowanie bramki uderzył też Mario Pasalić.

W drugiej połowie zawodnicy Lipska próbowali odrobić straty. W 57. minucie w polu karnym na murawę padł Christopher Nkunku, a analiza VAR wydała wyrok - "jedenastka". Do futbolówki podszedł Andre Silva, jednak Juan Musso efektownie wybronił jego uderzenie, a po chwili wybił także dobitkę.

Radość włoskiej drużyny nie trwała długo, bowiem minutę później po dośrodkowaniu piłka odbiła się od Davide Zappacosty i wpadła do siatki.

Gospodarze chcieli przejąć inicjatywę i strzelić zwycięską bramkę. W 82. minucie Dominic Szoboszlai oddał strzał głową i trafił w poprzeczkę, a kilka minut później gości ratowało wybicie obrońcy z ligi bramkowej. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników nadal widniał jednak rezultat remisowy.

RB Lipsk 1:1 Atalanta