more_horiz
Wiadomości

Wimbledon: Novak Djoković otrzymał zielone światło. Lider rankingu będzie mógł bronić tytułu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 18:36
Novak Djoković będzie mógł bronić tytułu na Wimbledonie, mimo że nie został zaszczepiony przeciwko Covid-19. Szczepienie, aby wjechać do Wielkiej Brytanii, nie jest wymagane - powiedziała dyrektor All England Club, organizatora tego wielkoszlemowego turnieju tenisowego Sally Bolton.
Novak Djoković mimo braku szczepienia przeciwko COVID-19 będzie mógł zagrać w Wimbledonie - poinformowała dyrektor All England Club
Novak Djoković mimo braku szczepienia przeciwko COVID-19 będzie mógł zagrać w Wimbledonie - poinformowała dyrektor All England ClubFoto: PAP/EPA/ANDREJ CUKIC

Wimbledon. Novak Djoković będzie mógł bronić tytułu w Londynie

Podczas corocznej wiosennej odprawy przed Wimbledonem, który rozpoczyna się 27 czerwca, Bolton potwierdziła, że chociaż organizatorzy oczywiście zachęcają uczestników do zaszczepienia, to w tym roku nie będzie to warunkiem wzięcia udziału w imprezie.

34-letni Serb, który zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu, nie wystąpił w styczniowym Australian Open. Miejscowe władze, po 11-dniowej batalii w sądzie, deportowały go z kraju, ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Djoković już dwukrotnie, w 2020 i rok później, zachorował na COVID-19.

Nr 1 rankingu ATP musiał także opuścić turnieje w Indian Wells i Miami, ponieważ nie mógł podróżować do Stanów Zjednoczonych jako cudzoziemiec, który jest nieszczepiony.

Amerykańskie Stowarzyszenie Tenisowe oświadczyło, że będzie przestrzegać wszelkich obowiązujących przepisów rządowych dotyczących statusu szczepień przeciwko COVID-19, gdy US Open rozpocznie się pod koniec sierpnia.

Novak Djoković. 20 tytułów wielkoszlemowych na koncie Serba

Novak Djoković jest posiadaczem 20 tytułów w turniejach singlowych Wielkiego Szlema. Identyczny dorobek ma Szwajcar Roger Federer. Obaj ustępują prowadzącemu w tym zestawieniu Rafaelowi Nadalowi. Hiszpan 21. tytuł zdobył w tegorocznym Australian Open.

Serb może się szczycić sześcioma trofeami wywalczonymi na trawiastych kortach Wimbledonu, w tym zwycięstwami w trzech ostatnich edycjach – w 2018, 2019 i 2021 roku. Turniej w 2020 roku nie odbył się z powodu pandemii.


Po tym, co wydarzyło się w Australii, Djoković oświadczył, że byłby skłonny odstąpić od rywalizacji w innych turniejach Wielkiego Szlema, gdyby zaszczepienie się było konieczne.

Lider światowego rankingu ATP zagra we French Open?

Kolejnym ważnym wydarzeniem z tej serii jest French Open, który rozpoczyna się 22 maja. Dyrektor turnieju Amelie Mauresmo powiedziała w zeszłym miesiącu, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby Novak Djoković bronił w Paryżu tytułu z 2021 roku.

Organizatorzy rozpoczynającego się 2 maja Italian Open również potwierdzili, że Djoković może bez problemów zagrać w Rzymie.

Wimbledon, który tradycyjnie będzie trzecim z czterech turniejów wielkoszlemowych, zostanie rozegrany w dniach 27 czerwca - 10 lipca. Tytułu broni Djoković, z kolei wśród kobiet broniła Australijka Ashleigh Barty, która kilka tygodni temu ogłosiła zakończenie kariery. 


Czytaj także:


Zobacz także

Zobacz także