Ekstraklasa: horror w Trójmieście! Lechia Gdańsk rzutem na taśmę pokonała Stal Mielec, hat-trick Zwolińskiego

2022-05-08, 14:40

Piłkarze Lechii Gdańsk cieszą się z bramki w meczu Ekstraklasy ze Stalą Mielec. Foto: PAP/Marcin Gadomski

W pierwszym sobotnim meczu 32. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała u siebie ze Stalą Mielec 3:2. Hat-trickiem popisał się Łukasz Zwoliński. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce w doliczonym czasie gry dla Arkadiusza Kasperkiewicza.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec. Pełna kontrola gospodarzy i bezpieczna przewaga

Lechia Gdańsk od początku meczu w Trójmieście narzuciła swój styl gry. Efekt było widać już w 11. minucie, kiedy Łukasz Zwoliński otworzył wynik spotkania. Kilka chwil później mógł podwyższyć, ale w akcji sam na sam z bramkarzem Stali Mielec spudłował.

Zespół z Podkarpacia wyraźnie nie radził sobie w Gdańsku. Jeszcze w tej części spotkania futbolówka ponownie znalazła się w bramce mielczan, ale na ich szczęście sędzie odgwizdał pozycję spaloną.

Jednobramkowe prowadzenie Lechii nie utrzymało się długo. Zaledwie kwadrans później Zwoliński ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem pokonując już Rafała Strączka.

Po dwóch straconych golach Stal Mielec próbowała odrabiać straty. Kilka razy zagotowało się w polu karnym Dusana Kuciaka, ale ostatecznie zażegnano zagrożenie.

Jeszcze w doliczonym czasie gry bramkę zdobył Flavio Paixao, ale radość zawodnika gdańszczan nie trwała długo. Po weryfikacji VAR arbiter Paweł Malec wskazał na pozycję spaloną. Do przerwy Lechia pewnie prowadziła ze Stalą po dublecie Zwolińskiego.

Ekstraklasa. Horror w Trójmieście, VAR i hat-trick Zwolińskiego

Początek drugiej połowy nie ułożył się po myśli gospodarzy. Bramkę kontaktową dla Stali zdobył Mateusz Żyro.

Z biegiem minut mielczanie tworzyli sobie coraz więcej okazji do wyrównania. Już po wejściu na boisko Oskar Zawada mógł pokonać Kusiaka, ale ta próba się nie udała.

Dopiero na 10 minut przed końcem meczu Zawada przebił się przez obronę Lechii i z bliskiej odległości pokonał słowackiego bramkarza, wyrównując wynik spotkania w Trójmieście.

Sędzia Paweł Malec doliczył siedem minut. Wydawało się, że mecz w Trójmieście zakończy się remisem, tymczasem po raz trzeci do protokołu meczowego wpisał się Zwoliński. Początkowo gol został uznany, po czym nastąpiła weryfikacja i bramki nie było... Kilka sekund później arbiter wskazał na środek boiska, przyznając, jak się okazało zwycięskiego gola dla gospodarzy.

W następnej kolejce Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie u siebie w sobotę 14 maja walczącą o tytuł Pogoń Szczecin, z kolei dzień później Stal Mielec zagra przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław, który nie jest jeszcze pewny utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec 3:2 (2:0)

Bramki: Ł. Zwoliński - 11, 31, 90+3, M. Żyro - 49, O. Zawada - 80

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Czerwona kartka: Arkadiusz Kasperkiewicz (Stal) - 90+12 (druga żółta kartka)

Lechia: Dusan Kuciak - Joseph Ceesay, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak (82. Conrado) - Maciej Gajos, Jakub Kałuziński (82. Kacper Sezonienko), Marco Terrazzino (67. Jarosław Kubicki), Ilkay Durmus (86. Christian Clemens) - Flavio Paixao (67. Bassekou Diabate), Łukasz Zwoliński

Stal: Rafał Strączek - Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Marcin Flis - Mateusz Żyro, Arkadiusz Kasperkiewicz, Maciej Domański, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (58. Wiktor Kłos), Dominik Steczyk (64. Oskar Zawada), Grzegorz Tomasiewicz (88. Maciej Urbańczyk)