Grbić i Leon nie zostali mistrzami Włoch. Cucine Lube znowu najlepsze

2022-05-12, 10:00

Siatkarze Cucine Lube po raz trzeci z rzędu zostali mistrzami Włoch . Foto: Forum/Mariusz Palczynski / MPAimages.com

Siatkarze Cucine Lube Civitanova po raz siódmy w historii i trzeci raz z rzędu zostali mistrzami Włoch. W czwartym meczu o złoty medal Cucine we własnej hali pokonało drużynę Wilfredo Leona Sir Safety Conad Perugia 3:0 i wygrało finałową rywalizację 3-1.

• Trenerem Perugii jest selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić
  • Podium Serie A uzupełniła drużyna Trentino, która w finale Ligi Mistrzów zagra z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Cucine Lube zdominowało czwarty mecz

Czwarte starcie finałowe przebiegało pod dyktando gospodarzy, w szeregach których prym wiedli Ivan Zaytsev (11 pkt) i Marlon Yant (11).

Sir Safety Conad prowadzony przez selekcjonera reprezentacji Polski Nikolę Grbicia znów musiał zadowolić się wicemistrzostwem kraju. W zespole z Perugii najwięcej punktów zdobyli Matthew Anderson (12) i Wilfredo Leon (9).

Itas Trentino na podium, niedługo zagra z ZAKSĄ

W poprzednim sezonie Cucine Lube także zwyciężyło w finałowej rywalizacji 3-1. Podium w męskiej Serie A uzupełniło, podobnie jak przed rokiem, Itas Trentino, który 22 maja w Lublanie zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w finale Ligi Mistrzów.