more_horiz
Wiadomości

Czesław Michniewicz zabrał głos ws. transferu Roberta Lewandowskiego. "Jest szansa, że odejdzie""

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 17:47
Selekcjoner Czesław Michniewicz przyznał, że na martwi się o transferowe losy Roberta Lewandowskiego w perspektywie reprezentacji Polski. - Bez względu na to, który klub Robert wybierze, będzie w nim grać regularnie. Dlatego jestem spokojny - podkreślił.
Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski podczas treningu reprezentacji Polski
Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski podczas treningu reprezentacji PolskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Kapitan kadry Biało-Czerwonych ma ważny jeszcze przez rok kontrakt z Bayernem Monachium, ale wiadomo, że nie zamierza przedłużyć umowy. Niewykluczone, że odejdzie już tego lata, a największe zainteresowanie jego pozyskaniem wykazuje Barcelona.

Trener Michniewicz, zapytany przez PAP o przyszłość Lewandowskiego w kontekście kadry, przyznał, że ta sprawa nie wpłynie negatywnie na grę słynnego napastnika w reprezentacji.

- Rozmawiałem z Robertem w ubiegłym tygodniu. Mówił, że dużo dzieje się wokół niego. Dodał, że jest szansa, iż odejdzie. Jeśli miałby przejść do Barcelony, to ja bym chciał. Przecież Polak w takim zespole to wielka sprawa. Ale teraz Robert też jest w wielkim klubie - podkreślił selekcjoner.

- To są jego ambicje. Wiem, że w którymś momencie każdy chce spróbować czegoś innego. Niezależnie od decyzji podjętej przez Roberta, będzie grać w pierwszym składzie – o to się nie martwię. Jak odnalazłby się w Barcelonie? Nie wiem, nie skupiam się na tym klubie. Robert musi sam zdecydować, gdzie będzie się najlepiej czuł - dodał.

W czerwcu Biało-Czerwoni rozegrają cztery mecze Ligi Narodów - z Walią, Holandią i dwukrotnie z Belgią. W ilu z nich wystąpi Lewandowski?

- Dopiero na zgrupowaniu podejmiemy decyzję. Wówczas ustalimy, w jakim wymierza czasowym i z kim zagra Robert - zakończył Michniewicz.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem