more_horiz
Wiadomości

LM siatkarzy: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle może przejść do historii. Polska drużyna obroni tytuł w Lublanie?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 09:32
Siatkarze Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle w niedzielnym finale Ligi Mistrzów w Lublanie będą bronić wywalczonego rok temu tytułu. Przeciwnikiem polskiej drużyny ponownie jest włoski Itas Trentino. Początek meczu o godz. 21.00.
Siatkarze ZAKSY mogą przejść do historii
Siatkarze ZAKSY mogą przejść do historiiFoto: PAP/Zbigniew Meissner
  • Grupa Azoty ZAKSA broni trofeum sprzed roku. Wówczas kędzierzynianie pokonali w finale Itas Trentino 
  • W niedzielnym meczu o tytuł najlepszej drużyny w Europie mistrzowie Polski ponownie zmierzą się z tym włoskim zespołem 
  • Niezależnie od wyniku spotkania w Lublanie, fani ZAKSY szykują się na świętowanie bardzo udanego sezonu swoich ulubieńców 

Znowu finał z Trentino 

W 2021 roku Grupa Azoty ZAKSA pokonała w najważniejszym spotkaniu rozgrywek Itas Trentino 3:1. W stolicy Słowenii zmierzy się z tym samym zespołem.

- Myślę, że będzie to widowisko sportowe stojące na bardzo wysokim poziomie. Będą wielkie emocje, a oczywiście zrobimy wszystko, aby wygrać. Wiemy, że rywal to klasowa drużyna i nie będzie o to łatwo - powiedział kędzierzyński zawodnik Aleksander Śliwka.

Nie chciał rozwodzić się nad tematem, kto jest faworytem spotkania: „Wszystko i tak zweryfikuje boisko”.

Itas w tych rozgrywkach zwyciężył trzykrotnie (2009, 2010, 2011). Teraz, jako obrońca trofeum, polski zespół będzie pod większą presją. Ponadto musi radzić sobie w stolicy Słowenii bez kontuzjowanego Norberta Hubera. Z drugiej strony, kędzierzynianie przystąpią do meczu podbudowani wywalczeniem tydzień wcześniej mistrzostwa Polski.

W finale krajowych rozgrywek Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel, z którym... wygrała również w półfinale obecnej edycji Ligi Mistrzów.

To może być bardzo udany dzień dla polskich kibiców siatkówki. W zaplanowanym również na niedzielę finale kobiecej LM VakifBank Stambuł zmierzy się z drużyną Joanny Wołosz A.Carraro Imoco Conegliano.

Mecz Itas Trentino - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie się w niedzielę o godz. 21.00.

"Zaksobus" znowu wyjedzie na ulice miasta 

We wtorek kędzierzyńscy siatkarze będą na ulicach miasta świętować sukcesy odniesione w sezonie 2021/22. Jednym z nich może być ponowne zdobycie przez Grupę Azoty ZAKSĘ tytułu najlepszej drużyny Ligi Mistrzów.

"Parada mistrzów” - jak nazwano wtorkową imprezę, która rozpocznie się o godz. 13.00 pod budynkiem dyrekcji ZAK S.A. Kibice i siatkarze będą świętować mistrzostwo i puchar Polski. W Kędzierzynie-Koźlu liczą też, że po niedzielnym finale pojawi się kolejny powód do fetowania. 

Posłuchaj
00:55 ZAKSA Wołosz Bała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanie w niedzielę przed szansą obrony tytułu najlepszej siatkarskiej drużyny w Europie. W finale Ligi Mistrzów kędzierzynianie zmierzą się w Ljubljanie z włoskim Itasem Trentino. O szczegółach - Rafał Bała (PR1)

 

Zawodnicy "Zaksobusem" mają przejechać przez teren zakładu, a potem udadzą się pod Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Ostatni punkt świętowania, które organizuje Grupa Azoty ZAK S.A. i władze miasta, będzie miał miejsca pod halą "Śródmieście" (ok. godz. 15.45).

Czytaj także: 

red/PAP 

Zobacz także

Zobacz także