more_horiz
Wiadomości

Kolejny Polak zawalczy w UFC. Łukasz Brzeski poznał rywala w debiutanckim pojedynku

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 15:51
Łukasz Brzeski (8-1-1) 17 sierpnia stoczy swój debiutancki pojedynek w federacji UFC. Przeciwnikiem 30-latka będzie były mistrz czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA Martin Buday (10-1).
Łukasz Brzeski zawalczy w UFC
Łukasz Brzeski zawalczy w UFCFoto: Twitter/Amy Kaplan

Walczący w wadze ciężkiej Polak dostał się do prestiżowej federacji dzięki udziałowi w programie Dana White's Contender Series, w którym wypromowało się już wielu późniejszych mistrzów UFC. 14 września 2021 roku w Las Vegas polski zawodnik pokonał przed czasem Dylana Pottera i wygrał całą edycję show.

Debiut Polaka w UFC musiał jednak zostać odłożony w czasie, ponieważ w organizmie Brzeskiego wykryto niedozwolony klomifen, za co został on ukarany 9-miesięcznym zawieszeniem. Wynik starcia z Potterem zmieniono na no contest. Polak tłumaczył, że nie stosował dopingu, a wynik badania był spowodowany lekiem, który wcześniej przyjmował.

Po upływie terminu dyskwalifikacji, Brzeski wrócił do łask federacji, która wyznaczyła mu debiutancką walkę. Przeciwnikiem 30-letniego Polaka będzie jego równolatek - Słowak, Martin Buday. Były mistrz federacji Oktagon MMA również dostał się do amerykańskiej organizacji dzięki wygranej w programie DWCS.

Urodzony w Trnawie Buday ma na koncie 10 zwycięstw w 11 starciach. Jedynej porażki doznał w październiku 2017 roku z rąk Juana Espino. Słowak przegrał na punkty. 

Czytaj także:

Zobacz więcej na temat: Sporty walki SPORT MMA UFC

Zobacz także

Zobacz także