more_horiz
Wiadomości

Johan Eliasch szefem FIS do 2026 roku. Szwed wybrany w atmosferze skandalu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 15:38
Szwed Johan Eliasch pozostanie szefem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) przez najbliższą pełną kadencję, czyli do 2026 roku. Urodzony w Szwecji biznesmen był jedynym kandydatem, a wyboru dokonano na kongresie tej organizacji w Mediolanie.
Johan Eliasch pozostanie prezesem FIS
Johan Eliasch pozostanie prezesem FISFoto: Eibner-Pressefoto/EXPA/Spiess / imago sport / Forum

60-letni Eliach został wybrany przez aklamację, choć niektórzy delegaci opuścili salę na znak protestu, że głosowanie nie będzie tajne. Od czerwca ubiegłego roku tymczasowo kierował FIS po śmierci dotychczasowego długoletniego prezesa - Szwajcara Gianfranco Kaspera.

- Potrzebujemy zmian, musimy unowocześnić narciarstwo - zaznaczył w wystąpieniu po głosowaniu Eliasch, którego zdaniem pełne poparcie, jakie otrzymał, pomoże w procesie reform.

Jego wcześniej zapowiadane pomysły zmian spotykały się często z krytyką środowiska, m.in. pojawiły się propozycje organizacji zawodów narciarskich w Dubaju, ograniczenia rywalizacji w alpejskim slalomie gigancie do jednego przejazdu czy centralizacja praw marketingowych, które teraz należą do federacji narodowych organizujących konkretne zawody.

Czytaj także:

Zobacz więcej na temat: SPORT sporty zimowe

Zobacz także

Zobacz także