more_horiz
Wiadomości

"Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem". Chaos organizacyjny przed finałem Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 22:19
Z ponad półgodzinnym opóźnieniem, czyli o godz. 21.37 rozpoczął się finału Ligi Mistrzów w Paryżu. To wszystko za sprawą fatalnej organizacji wydarzenia, ponieważ kibice nie zostali na czas wpuszczeni na trybuny Stade de France. W związku z tym pod stadionem w Paryżu dochodziło do kuriozalnych sytuacji.
Kibice, którzy próbowali sforsować płot i wedrzeć się na teren obiektu bez wejściówek.
Kibice, którzy próbowali sforsować płot i wedrzeć się na teren obiektu bez wejściówek.Foto: Twitter @SiqueRodriguez

Organizatorzy wydarzenia nie zapanowali nad tym, co działo się przed Stade de France. Przed stadionem były gigantyczne kolejki do wejścia na mecz. Z informacji wynika, że jednych wpuszczano, a innych nie. Niektórzy próbowali sforsować płot i wedrzeć się bez wejściówek.  Wobec osób, które stosowały napór zaczęto używać gazu łzawiącego, którym oberwali nawet dziennikarze, a nawet dzieci. 

Finał Ligi Mistrzów. "Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem"

Dziennikarze, którzy są na miejscu relacjonują wszystko w mediach społecznościowych. "Trochę chaosu przy wejściu na stadion. Zbyt dużo fanów kieruje się do tego samego wejścia" - napisał jeden z nich. 

UEFA podała, że początek meczu został przełożony na 21:36, ponieważ fani Liverpool FC pojawili się za późno pod stadionem. Informacja została wygwizdana przez kibiców "The Reds", którzy byli już na trybunach.

Z kolei Sergio Santos, który jak sam przyznał, był na wielu finałach Ligi Mistrzów, Pucharu Europy czy mistrzostw świata przekazał, że to nie jedyny problem. 

"Tego, co dzieje się na Stade de France, nigdy wcześniej nie widziałem. Wokół stadionu krążą grupy Francuzów, które atakują i okradają kibiców. Nie mówię o plotkach, sam to widziałem" - pisze.

Finał Ligi Mistrzów między Liverpoolem a Realem zakończył się wygraną "Królewskich" 1:0.

nj, pap


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem