more_horiz
Wiadomości

Arka Gdynia stawia na doświadczenie. Janusz Gol podpisał kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 10:48
Arka Gdynia przygotowuje się do kolejnego sezonu w pierwszej lidze. W wywalczeniu awansu do Ekstraklasy ma jej pomóc doświadczony pomocnik, Janusz Gol. 
Janusz Gol został nowym piłkarzem Arki Gdynia.
Janusz Gol został nowym piłkarzem Arki Gdynia.Foto: shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

- Janusz Gol to bez wątpienia zawodnik, który dzięki doświadczeniu oraz wysokim umiejętnościom może być jednym z liderów naszej drużyny. W minionym sezonie rozegrał łącznie 32 mecze, co tym bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że będzie bardzo wartościowym zawodnikiem - powiedział prezes Arki Michał Kołakowski, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Gol w sezonie 2021/2022 występował w ekstraklasowym Górniku Łęczna, dla którego strzelił 4 gole i zaliczył 2 asysty. W przeszłości był piłkarzem GKS Bełchatów, Legii Warszawa, Cracovii oraz zespołów zagranicznych: rosyjskiego Amkara Perm i rumuńskiego Dinama Bukareszt.

Jego największy sukces to mistrzostwo Polski z Legią w sezonie 2012/2013. W pamięci kibiców warszawskiego klubu został zapamiętany głównie ze zdobycia decydującej bramki w Moskwie, dzięki której Legia wyeliminowała Spartak Moskwa z Ligi Europy. 

W latach 2010-2012 ośmiokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski. W narodowych barwach grał pod wodzą Waldemara Fornalika i Franciszka Smudy. 

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także