more_horiz
Wiadomości

Premier League: znany piłkarz gwałcicielem? Media: zawodnik aresztowany

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 07:40
Angielski dziennik "The Telegraph" poinformował, że londyńska policja aresztowała znanego piłkarza jednego z klubów Premier League pod zarzutem gwałtu. Gazeta nie podała nazwiska zawodnika ani nawet klubu, w którym aresztowany występuje. 
Póki co, nie wiadomo, o którego piłkarz Premier League chodzi
Póki co, nie wiadomo, o którego piłkarz Premier League chodzi Foto: Shutterstock.com/Silvi Photo

Do zatrzymania miało dojść w poniedziałkowy poranek na terenie północnego Londynu. Ze względów prawnych, gazeta nie podała nazwiska aresztowanego zawodnika. Wiadomo jedynie, że ma 29 lat, jest znanym piłkarzem i reprezentantem kraju, który zakwalifikował się na mistrzostwa świata w Katarze.

Znany piłkarz zatrzymany. Policja potwierdza 

Do domniemanego gwałtu miało dojść w ubiegłym miesiącu. Podejrzany piłkarz został już przesłuchany przez policję, która potwierdziła dziennikarzom fakt zatrzymania. 

"4 lipca na policji zgłoszono zarzut gwałtu na 20-letniej kobiecie. Do rzekomego czynu miało dojść w czerwcu 2022 roku. 29-letni mężczyzna został zatrzymany i obecnie przebywa w areszcie. Sprawa jest w toku" - można przeczytać w komunikacie policji. 

"The Telegraph" skontaktowało się z klubem aresztowanego zawodnika. Działacze odmówili jednak komentarza w tej sprawie. Gazeta nie podała też, o który klub chodzi.

Kolejny taki przypadek w Premier League 

To nie pierwsza w ostatnich miesiącach podobna sprawa związana z zawodnikiem angielskiej ekstraklasy. Przed rokiem zarzutów czterech gwałtów usłyszał obrońca Manchesteru City Benjamin Mendy. Francuz nadal przebywa w areszcie.

W styczniu aresztowany został młody zawodnik Manchesteru United Mason Greenwood. Wschodzącej gwieździe angielskiego futbolu zarzuca się gwałt, napaść fizyczną i groźby śmierci

Nowy sezon Premier League rozpocznie się 5 sierpnia. 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także