Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022: Biało-Czerwoni na czwartym miejscu w sztafecie mieszanej

2022-07-16, 07:52

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów zajęła 4. miejsce. Foto: PAP/Adam Warżawa

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zajęła czwarte miejsce w finale lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Złoty medal zdobyła Dominikana, druga była Holandia, a na trzecim miejscu uplasowali się Amerykanie, którzy utracili prowadzenie na ostatniej prostej.

>>> Mistrzostwa świata w Eugene w stanie Oregon potrwają do poniedziałku 25 lipca. W USA są nasi sprawozdawcy Cezary Gurjew i Rafał Bała, ich relacji można słuchać na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia

Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Natalia Kaczmarek uzyskali czas 3.12,31. Do podium zabrakło im ponad dwóch sekund. Brązowy medal zdobyła sztafeta USA (3.10,16), srebro przypadło Holendrom (3.09,90), a najszybsza była sztafeta Dominikany, która triumfowała czasem 3.09,82. Na ostatniej prostej Kennedy Simon z USA została wyprzedzona przez Holenderkę Femke Bol i Fiordalizę Cofil z Dominikany.

- Walczyłam do samego końca na tyle ile potrafiłam... Przed nami jeszcze kilka biegów. Mam nadzieję, że tam się odkujemy - powiedziała na antenie TVP Sport Święty-Erestic.

Sztafeta Jamajki zajęła piąte miejsce, szósta była Nigeria, siódme Włochy, a na ósmej pozycji została sklasyfikowana Irlandia.

Polska jest mistrzem olimpijskim z Tokio w tej konkurencji. We wcześniejszych eliminacjach zamiast Kaczmarek wystąpiła Iga Baumgart-Witan.

Dwukrotna mistrzyni Europy, Justyna Święty-Ersetic przyznała, że choroba z ostatnich dni spowodowała, że nie była w najwyższej formie (PR1) 0:42
+

W porannych eliminacjach w składzie Polski biegała Iga Baumgart-Witan, a na finał zmieniła ją Natalia Kaczmarek. Wrocławianka kończyła rywalizację Biało-Czerwonych, ale miała zbyt duża stratę by dogonić medalistów (PR1) 0:36