more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022: problemy Marii Andrejczyk. "Bark jest w dość kiepskim stanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 16:06
Wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk znalazła się w 45-osobowej kadrze na lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022, jednak Polka wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi. - Ból nie ustępuje i utrudnia już nie tylko starty w zawodach, ale także normalne trenowanie - mówi w rozmowie z "WP SportoweFakty". 
Wicemistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk podczas konferencji prasowej
Wicemistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk podczas konferencji prasowejFoto: mat. prasowe

Już w najbliższy piątek rozpoczną się lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022. W rywalizacji w Stanach Zjednoczonych wystąpią również Polacy, którzy będą walczyli o medale. W konkursie rzutu oszczepem zobaczymy Marię Andrejczyk. 

MŚ Eugene 2022. Maria Andrejczyk z problemami zdrowotnymi

Polka jeszcze kilka tygodni temu triumfowała podczas jednego z mityngów w Finlandii, co zwiastowało dobrą formę przed MŚ Eugene 2022. Problemy Marii Andrejczyk z barkiem znów jednak dały o sobie znać i zawodniczka stwierdziła, że w USA trudno będzie o dobry wynik. Według medialnych doniesień wszystko wskazuje na to, że po mistrzostwach świata w Oregonie oszczepniczka ogłosi zakończenie sezonu. 

- We wrześniu ubiegłego roku miałam zabieg ostrzyknięcia barku komórkami macierzystymi. Później pracowałam mocno z fizjoterapeutą, ale przez złą periodyzację treningu, ból wrócił bardzo szybko, gdy tylko rozpoczęłam rzuty. Mimo zmiany planów treningowych ból nie ustępuje i utrudnia już nie tylko starty w zawodach, ale także normalne trenowanie. Ostatnie badanie wykazało pęknięcia obrąbka stawowego. Niestety to już norma, bo pierwszą operację barku miałam w 2016 roku i od tego czasu problemy ze zdrowiem mam praktycznie co roku. Niestety i tym razem pech mnie nie ominął - mówi na łamach "WP SportoweFakty". 

Koniec sezonu po MŚ Eugene 2022?

Wicemistrzyni olimpijska z Tokio w ostatnim czasie często zmagała się z bólem, jak choćby podczas mistrzostw Polski, gdzie była na silnych środkach przeciwbólowych. Maria Andrejczyk chce wystartować na MŚ Eugene 2022, ale później będzie musiała odpocząć i zregenerować swój organizm. 

- Bark jest w dość kiepskim stanie, [...] prawdopodobnie niedługo przejdę zabieg czyszczenia stawu. Na razie jednak o tym nie myślę, najważniejsze są mistrzostwa świata i po nich będziemy podejmować decyzje [...] Czuję, że mój organizm, a szczególnie bark, potrzebuje odpoczynku i czasu na regenerację. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać trenera do kilku tygodni wakacji. Myślę, że do mocnych treningów wróciłabym pod koniec października - mówi Andrejczyk w rozmowie z "WP SportoweFakty". 

Posłuchaj
04:02 Kadra Eugene 2022.mp3 Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022. Reprezentanci Polski są już na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych, a rozmawiał z nimi Rafał Bała (IAR)

Jeszcze w kwietniu br. Maria Andrejczyk poinformowała, że po 14 latach zakończyła współpracę z dotychczasowym trenerem Karolem Sikorskim. Nowym opiekunem naszej oszczepniczki został Fin Petteri Piironen

18. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 15-24 lipca 2022 roku w amerykańskich miastach Eugene i Portland w stanie Oregon. Reprezentacja Polski liczy 45 zawodników.

MŚ Eugene 2022. Wojciech Nowicki szykuje się na lekkoatletyczne MŚ:

Czytaj także:

/WP SportoweFakty

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także