more_horiz
Wiadomości

Fin Petteri Piironen będzie nowym trenerem Marii Andrejczyk

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 09:31
Wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk poinformowała o zakończeniu trwającej od 14 lat współpracy z trenerem Karolem Sikorskim. Nowym szkoleniowcem oszczepniczki zostanie Fin Petteri Piironen - podał "TVP Sport".
Maria Andrejczyk podczas zawodów w rzucie oszczepem
Maria Andrejczyk podczas zawodów w rzucie oszczepemFoto: print screen/Facebook/Maria Magdalena Andrejczyk

Maria Andrejczyk zmienia trenera. "Każdy rok, każdy sezon niesie ze sobą zmiany"

Maria Andrejczyk w ubiegłym roku w wielkim stylu wróciła do światowej czołówki oszczepniczek. Pochodząca z Suwalszczyzny zawodniczka przez kilka lat zmagała się z kontuzjami, jednak ubiegły sezon był dla niej niemal perfekcyjny. 

Najpierw pobiła rekord Polski podczas mityngu w Splicie, rzucając aż 71,40 m. W sierpniu sięgnęła natomiast po srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Do tych sukcesów 26-latkę doprowadził trener Karol Sikorski, który współpracował z nią od początku przygody z oszczepem. 

W piątek Maria Andrejczyk ogłosiła jednak w mediach społecznościowych, że postanowiła zmienić szkoleniowca. - Każdy rok, każdy sezon niesie ze sobą zmiany. Z początkiem kwietnia wspólna, trwająca 14 lat współpraca moja i trenera Karola Sikorskiego dobiegła końca - rozpoczęła swój wpis. 

Nowe wyzwanie wicemistrzyni olimpijskiej. Kto nowym trenerem Marii Andrejczyk?

Wicemistrzyni olimpijska podziękowała Karolowi Sikorskiemu oraz zamieściła wspólne zdjęcie z trenerem sprzed lat. - Chcę serdecznie podziękować trenerowi za wszystkie sezony i wspólne wspinanie się na światowy TOP. To był niesamowity etap kariery. Zawsze będę wdzięczna za wiedzę i doświadczenie, jakie zebrałam rozpoczynając przygodę ze sportem pod okiem trenera - napisała. 

- Przede mną nowe - jestem ciekawa, szczęśliwa i podekscytowana swoim nowym rozdziałem w karierze - zapewniła rekordzistka Polski. Kwestia nowego szkoleniowca wyjaśniła się bardzo szybko. Nowym trenerem Marii Andrejczyk został Fin Petteri Piironen, o czym poinformował Aleksander Dzięciołowski z "TVP Sport". Wiadomość potwierdził również Marcin Rosengarten, menedżer lekkoatletki.

Posłuchaj
00:24 Andrejczyk.mp3 Dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Krzysztof Kęcki przyznaje, że taka decyzja Andrejczyk nie jest dla niego zaskoczeniem (IAR)

W tegorocznym sezonie docelowymi imprezami dla Marii Andrejczyk będą mistrzostwa świata w Eugene (15-24 lipca) oraz mistrzostwa Europy w Monachium (16-21 sierpnia). Do tych startów oszczepniczka będzie przygotowywała się pod wodzą nowego trenera.


Czytaj także:

red/empe/TVP Sport/Twitter

Zobacz także

Zobacz także