Mistrzostwa Świata w Eugene. Polki bez awansu do finału sztafety

2022-07-23, 03:16

Polskie sprinterki nie awansowały do finału sztafety 4x100 m. Foto: PAP/EPA/John G. Mabanglo

Polskie sprinterki nie awansowały do finału sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Biało-czerwone zajęły szóste miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym.

>>> Najważniejsze informacje i wszystkie starty Polaków podczas lekkoatletycznych MŚ Eugene 2022, na żywo w Programie 1 Polskiego Radia. Zapraszają Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda biegły po szóstym torze. Uzyskały wynik 43,19 i zajęły szóste miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym. Biało-czerwone zostały wyprzedzone przez Brytyjki, Jamajki, Niemki, Chinki i Kanadyjki.

Pierwszą serię czasem 41,99 wygrały Brytyjki (Asha Philip, Imani Lansiquot, Ashleigh Nelson, Daryll Neita).

Drugie miejsce zajęły Jamajki(Briana Williams, Natalliah Whyte, Remona Burchell, Kemba Nelson), które osiągnęły czas 42,37.

Do finału awansowało osiem sztafet: po trzy najszybsze z każdego biegu eliminacyjnego oraz dwie z najlepszymi czasami.