more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarzy: świetne wieści ze Spały. Wilfredo Leon dołączył do kadry. Zdąży na MŚ?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 12:20
Na zgrupowaniu reprezentacji Polski siatkarzy w Spale pojawił się kontuzjowany w ostatnich tygodniach Wilfredo Leon. Występ kadrowicza na mistrzostwach świata wciąż nie jest ostatecznie przesądzony.
Wilfredo Leon podczas meczu siatkarskiego Pucharu Świata
Wilfredo Leon podczas meczu siatkarskiego Pucharu ŚwiataFoto: print screen/worldcup.2019.fivb.com

Pochodzący z Kuby Wilfredo Leon jest przez wielu ekspertów uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy na świecie. Reprezentant Polski od jakiegoś czasu zmaga się z kontuzją, która stawia jego występ na tegorocznych MŚ pod znakiem zapytania. Leon w szwedzkim Malmoe poddał się operacji więzadła rzepki w lewym kolanie.

Wilfredo Leon dołączył do reprezentacji Polski na zgrupowaniu w Spale

Przyjmujący Sir Safety Perugia pojawił się jednak na zgrupowaniu siatkarzy w Spale. Podopieczni Nikoli Grbicia przygotowują się do turnieju MŚ, którego Polska jest współgospodarzem [razem ze Słowenią]. Wiadomo jest również, że 29-latek znalazł się w obszernej kadrze Biało-Czerwonych na mundial.

Kadra trenuje w Spale od 2 sierpnia. Wilfredo Leon dołączył do kolegów z reprezentacji i przekazał nowinę za pomocą mediów społecznościowych. - Po blisko dwóch miesiącach od operacji znów tutaj jestem. Tak się cieszę, że mogę dołączyć do kadry narodowej - napisał Leon.

MŚ siatkarzy - kiedy i z kim grają Polacy?

Podopieczni Nikoli Grbicia turniej MŚ rozpoczną 26 sierpnia od spotkania z Bułgarią. Dwa dni później zagrają z Meksykiem, a 30 sierpnia zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi. Wszystkie mecze Polaków zaplanowano na godzinę 20:30.

Faza grupowa MŚ siatkarzy potrwa od 26 do 31 sierpnia. Mecze 1/8 finału rozłożono na cztery dni - od trzeciego do szóstego września. Ćwierćfinały zaplanowano na 7-8 września, natomiast oba półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej dobiegnie końca 11 września - tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał.


Czytaj także:

red/Instagram/wilfredo_leon_off

Zobacz także

Zobacz także