Lekkoatletyczne ME: trzy Polki w półfinale biegu na 800 metrów. Awans Patryka Dobka

2022-08-18, 12:19

Angelika Sarna, Anna Wielgosz i Adrianna Czapla awansowały do półfinału biegu na 800 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Foto: AP/Associated Press/East News

Adrianna Czapla, Angelika Sarna i Anna Wielgosz awansowały do półfinału biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Wśród panów awans uzyskał Patryk Dobek.

Trzy Polki w półfinale

Czapla zajęła w pierwszej serii 6. miejsce czasem 2:01,89. Sarna, która pokonała ten dystans w 2:04,12, uplasowała się w swoim biegu eliminacyjnym na 2. pozycji.

Również druga - w trzeciej serii - była Wielgosz (2:02,77). Awans do kolejnej rundy uzyskały trzy czołowe zawodniczki każdego z biegów oraz cztery z najlepszymi czasami.

Najszybsza w tej fazie rywalizacji była Ukrainka Natalija Krol - 2:00,89. Szósty rezultat uzyskała Czapla, jedenasty - Wielgosz, a 23. - Sarna.

Awans Dobka

Patryk Dobek awansował do półfinału biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. W eliminacjach odpadli Kacper Lewalski i Mateusz Borkowski.

Lewalski zajął w pierwszej serii siódme miejsce czasem 1:48,43. Dobek, który pokonał ten dystans w 1:47,49, triumfował w drugim biegu eliminacyjnym. Startujący w ostatniej, trzeciej serii Borkowski był czwarty - 1:47,74.

Najlepszy czas tej fazy zmagań uzyskał Brytyjczyk Jake Wightman - 1:45,94. Półfinały odbędą w piątek.

>>> Tabela medalowa

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022