Premier League: West Ham pokonuje Aston Villę. Łukasz Fabiański z czystym kontem

2022-08-28, 16:59

West Ham pokonał Aston Villę w meczu 4. kolejki Premier League. Foto: ANDREW BOYERS/Reuters/Forum

West Ham United pokonał na wyjeździe Aston Villę 1:0 w meczu 4. kolejki Premier League. Cały mecz rozegrali Łukasz Fabiański oraz Matty Cash. W drugim spotkaniu Wolverhampton zremisował z Newcastle 1:1.

Bezbarwna Aston Villa. West Ham z pierwszymi punktami w sezonie

Pierwsza połowa meczu na Villa Park nie rozpieszczała kibiców. Oddano dwa celne strzały na bramkę - oba pewnie obronił Łukasz Fabiański. W 14. minucie po dośrodkowaniu Digne'a z rzutu rożnego w słupek uderzył Coutinho, po czym piłkę do bramki wpakował Konsa.

Sędzia liniowy dostrzegł jednak, że odchodząca futbolówka dostarczana przez francuskiego defensora "The Villans" przekroczyła linię końcową boiska, zanim wróciła w kierunku Brazylijczyka i gol nie został uznany.

Po przerwie inicjatywę przejęły "Młoty", co przyniosło rezultat w 74. minucie, kiedy Pablo Fornals oddał strzał zza pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i minęła zaskoczonego Martineza.

Ostatecznie podopieczni Davida Moyesa utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka. Dla drużyny Fabiańskiego to pierwsze punkty w tym sezonie Premier League. 90 minut w barwach Aston Villi rozegrał Matty Cash.

Newcastle wciąż bez porażki, zwycięstwo Tottenhamu

W spotkaniu w Wolverhampton gospodarze wyszli na prowadzenie w 39. minucie po fenomenalnym uderzeniu Rubena Nevesa zza pola karnego, przy którym Nick Pope był bez szans.

Kiedy wydawało się, że Newcastle odniesie pierwszą porażkę w tym sezonie, to fantastycznie zachował się Saint-Maximin, który w 90. minucie przymierzył z woleja i wyrównał stan meczu.

Z kolei Tottenham Hotspur pokonał na wyjeździe beniaminka Nottingham Forest 2:0 i awansował na trzecią pozycję w tabeli z 10 punktami.

Tradycyjnie nie zawiódł Harry Kane, który zdobył obie bramki. Anglik mógł skompletować hat-trick, jednak w 56. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.