MŚ siatkarzy 2022. USA znów na drodze Polaków. Glinka ocenia szansę kadry: musimy być na to gotowi
- Zespół USA ma za sobą więcej kryzysowych sytuacji w przeciwieństwie do nas. Miejmy nadzieję, że Polacy nie będą takich mieli - mówi Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy. Biało-Czerwoni w czwartek o 21.00 zagrają ze Stanami Zjednoczonymi w ćwierćfinale MŚ siatkarzy.
2022-09-08, 14:40
Na relacje ze spotkań reprezentacji Polski zapraszamy na anteny radiowej Jedynki i Trójki. Mecze komentować będzie Cezary Gurjew.
>>> JEDYNKA - SŁUCHAJ WSZYSTKICH RELACJI
>>> TRÓJKA - SŁUCHAJ WSZYSTKICH RELACJI
Dwukrotna mistrzyni Europy Małgorzata Glinka wierzy, że Polaków stać na kolejne zwycięstwo i awans do półfinału MŚ siatkarzy 2022.
REKLAMA
Polska - USA. Małgorzata Glinka: musimy być gotowi na kryzysowy moment
- Spodziewam się, że chłopcy wygrają. To na pewno nie będzie łatwy mecz i nie ma miejsca na słabszy dzień. Tyle razy udowodniliśmy, że jesteśmy lepsi, ale oczywiście to nic nie znaczy. Trzeba zagrać bardzo dobrą siatkówkę i tyle - mówi Małgorzata Glinka.
Była znakomita siatkarka, jest zdania, że reprezentacja USA ma jeden element, który może przeważać na ich korzyść.
- Amerykanie mieli na tym turnieju różne ciężkie momenty, z których wyszli. My takich nie mieliśmy, przez te wszystkie mecze przechodziliśmy dość łatwo [...] Zespół USA ma za sobą więcej kryzysowych sytuacji w przeciwieństwie do nas. Miejmy nadzieję, że Polacy nie będą takich mieli, ale musimy być na to gotowi - tłumaczy.
We wcześniejszych meczach MŚ siatkarzy podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Bułgarię (3:0), Meksyk (3:0), USA (3:1) i Tunezję (3:0) w 1/8 finału.
REKLAMA
Polska - USA. Kiedy i o której mecz 1/4 finału MŚ siatkarzy?
Mecze 1/4 finału MŚ siatkarzy zaplanowano na 7-8 września, natomiast oba półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej dobiegnie końca 11 września - tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał.
Spotkanie 1/4 finału w Gliwicach Polska - USA odbędzie się w czwartek, 8 września o godz. 21.00.
Posłuchaj
Mistrzowskiego tytułu bronią Polacy, którzy w finale w 2018 roku ograli w trzech setach Brazylię. Biało-Czerwoni byli mistrzami świata także w 1974 i 2014 roku.
Posłuchaj
Kronika Sportowa na 7 września:
REKLAMA
Czytaj także:
- MŚ siatkarzy 2022: wiemy, kiedy i z kim Polacy zagrają w 1/4 finału [TERMINARZ]
- MŚ siatkarzy 2022: kolektyw siłą Biało-Czerwonych. Tylko Semeniuk wysoko w rankingach
- MŚ siatkarzy 2022: Polska - USA. Bojowe nastroje przed ćwierćfinałem. "Zdecyduje egzekucja taktyki" [TYLKO U NAS]
- MŚ siatkarzy 2022: Włochy pokonały Francję. Mistrzowie olimpijscy jadą do domu, Italia w półfinale!
/PR1
REKLAMA