Boks: Floyd Mayweather stoczy kolejną walkę. "Money" ucieka przed bankructwem?
Floyd Mayweather oficjalnie zakończył bokserską karierę ponad pięć lat temu. Raz na jakiś czas daje jednak walki pokazowe, w których zgadzać się musi głównie kasa. Kolejną stoczy 25 września w Saitamie, a rywalem będzie debiutująca w nowej formule gwiazda japońskiego MMA - Mikuru Asakura.
2022-09-20, 08:00
Mayweather powalczy z debiutantem
Floyd Mayweather podczas swojej bokserskiej kariery zarobił ponad miliard dolarów. Za samą ostatnią walkę z debiutującym w ringu zawodnikiem MMA - Conorem McGregorem zgarnął około 300 milionów. W 2014 roku magazyn Forbes ogłosił go najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie, tuż przed wcześniejszym liderem - Tigerem Woodsem.
"Money" - bo taki nieprzypadkowy pseudonim nosi Mayweather - oficjalnie zawiesił rękawice na kołku ponad pięć lat temu. By jednak nadal móc pławić się w luksusach raz na jakiś czas daje - oczywiście świetnie opłacane - walki pokazowe. Kolejną stoczy 25 września w Japonii, a rywalem będzie jeden z najpopularniejszych zawodników w tym kraju. Tyle tylko, że Mikuru Asakura uprawia MMA, a w bokserskim ringu dopiero zadebiutuje.
Asakura legitymuje się świetnym bilansem - oczywiście w MMA - 19 zwycięstw i trzech porażek. Ostatniej doznał z rąk byłego mistrza KSW - Klebera Koike Erbsta.
Starcie odbędzie się w świątyni sztuk walki - Saitama Super Arena - gdzie większość swoich gal organizowała m.in. legendarna federacja PRIDE.
REKLAMA
"Money" zbankrutował?
Niepokonany przez całą profesjonalną karierę Mayweather czwarty raz po jej zakończeniu wyjdzie do walki pokazowej. W 2018 ośmieszył gwiazdę kick-boxingu - Tenshina Nasukawę trzykrotnie posyłając go na deski już w pierwszej rundzie. Japończyk płakał w ringu nie mogąc się pogodzić z różnicą klas. Następnie - już przez decyzje - "Money" wygrywał z Youtuberem Loganem Paulem i Danem Moore'm. Rywale niezbyt klasowi, zwłaszcza dla takiego mistrza, ale jak najbardziej "kasowi".
Floyd Mayweather lubi na swoich mediach społecznościowych chwalić się bogactwem. Często udostępnia zdjęcia z luksusowymi samochodami czy z najlepszych hoteli. Ostatnio pojawiają się głosy - doniósł o tym np. znany Youtuber - Jake Paul - że "Money" jest bankrutem. Sam bokser dolał oliwy do ognia wstawiając w sierpniu na Instagrama zdjęcia z wizyty w Moskwie. Przypomnijmy, że wciąż trwa wojna na Ukrainie, wywołana rosyjską agresją.
Gala z udziałem Floyda Mayweathera odbędzie się 25 września w Saitamie. Jego walka z Mikuru Asakurą ma się rozpocząć najpóźniej o 1:00 w nocy "polskiego" czasu, a zatem u nas będzie to już 26 września.
- Boks: Canelo Alvarez pokonał Giennadija Golovkina. Koniec trylogii bez kontrowersji
- MMA: Artur Szpilka kończy z freak fightami. Skupi się na walkach w KSW
- UFC: koniec kariery legendy. Jose Aldo Junior odchodzi z MMA
MK
REKLAMA