more_horiz
Wiadomości

Nieoficjalnie: Jan Błachowicz vs Magomed Ankalaev na UFC 282. Zwycięzca powalczy o pas

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 16:24
Jan Błachowicz zmierzy się podczas gali UFC 282 z niepokonanym od prawie pięciu lat Rosjaninem. Stawką pojedynku, do którego dojdzie jeszcze w tym roku, będzie mistrzowska szansa dla wygranego.
Jan Błachowicz zmierzy się z Magomedem Ankalaevem w eliminatorze do walki o pas UFC kategorii półciężkiej. Do starcia dojdzie w grudniu podczas UFC 282.
Jan Błachowicz zmierzy się z Magomedem Ankalaevem w eliminatorze do walki o pas UFC kategorii półciężkiej. Do starcia dojdzie w grudniu podczas UFC 282. Foto: Facebook - Jan Błachowicz, UFC

Zgodnie z przewidywaniami

Nieoficjalnie wiadomo było, że "coś się święci" już od ponad dwóch tygodni. 20 września Jan Błachowicz zamieścił w swoich mediach społecznościowych tajemniczy wpis:

- Gdzie pojawia się dym, tam jest ogień. Kiedy zaczyna się obóz, na horyzoncie z pewnością będzie walka. Patrzę na horyzont - uruchamiając tym samym lawinę spekulacji.

My w swoich przewidywaniach poszliśmy bardzo daleko, wskazując potencjalnego rywala, jak i datę pojedynku. Jak się okazało - sprawdziło się w 100%.

Goszcząc na wtorkowej gali ACA 146 "wygadał się" Magomed Ankalaev:

- Wczoraj otrzymałem wiadomość, że walka z Janem Błachowiczem została potwierdzona. Kontrakty nie są jeszcze podpisane, ale jest ustna umowa na walkę 10 grudnia, która będzie eliminatorem do pasa.

Wkrótce jego słowa zaczęli potwierdzać kolejni branżowi dziennikarze. Pamiętajmy, że wciąż nie ma oficjalnej informacji of UFC, ale sprawa zdaje się być przesądzona.

Błachowicz w rezerwie

Wspomniany przez Ankalaeva 10 grudnia to termin zaplanowanej w T-Mobile Arenie w Las Vegas gali UFC 282. Data o tyle istotna, że tego samego wieczora zmierzą się Glover Teixeira i Jiri Prochazka. Stawką ich rewanżowego starcia będzie mistrzowski pas wagi półciężkiej, który Brazylijczyk odebrał Błachowiczowi, a następnie stracił po niezapomnianej batalii z Czechem.

Sklasyfikowany wyżej od swojego rosyjskiego rywala "Cieszyński Książę" w tej sytuacji jest automatycznym rezerwowym do walki mistrzowskiej. W praktyce oznacza to, że jeżeli jeden z jej uczestników nie będzie tego dnia zdolny do wyjścia do oktagonu, to Polak dostanie szansę odzyskania pasa już w grudniu.

Stylistyczny koszmar

Nikomu oczywiście nie życzymy kontuzji czy innych wypadków losowych, skupmy się zatem na bardziej prawdopodobnym scenariuszu, czyli walce Błachowicza z Ankalaevem.

Obaj to - poza wymienionymi Teixerą i Prochazką - najwyżej notowani zawodnicy UFC wagi półciężkiej - odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Rosjanin zapracował na to serią aż dziewięciu kolejnych zwycięstw pod banderą giganta sceny MMA. Ostatnią porażkę poniósł w marcu 2018 roku, zostając poddanym w ostatniej sekundzie trzeciej rundy przez Paula Craiga.

Skala wyzwania dla naszego rodaka jest ogromna, Ankalaev wydaje się też być dla Janka prawdziwym "stylistycznym koszmarem" - preferuje zapasy, w stójce nie daje rywalom złapać właściwego rytmu.

Błachowicz ostatni raz w oktagonie pojawił się 14 maja pokonując przez kontuzję przeciwnika Alexandara Rakicia. Wcześniej notował serię pięciu wygranych z rzędu, przerwaną przez Glovera Teixeirę.

Jan Błachowicz vs Magomed Ankalaev - kiedy i gdzie

Walka Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas podczas gali UFC 282. Będzie miała oficjalny status eliminatora do starcia o pas kategorii półciężkiej. Dla Polaka może to być ostatnia szansa na jego odzyskanie.


Czytaj także:

MK


Zobacz także

Zobacz także