more_horiz
Wiadomości

UFC: Jan Błachowicz coraz dalej od walki o pas. Prohazka chce zmierzyć się z innym rywalem

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 16:02
Mistrz wagi półciężkiej federacji UFC Jiri Prohazka twierdzi, że jego rywalem w kolejnej walce będzie Brazylijczyk Glover Teixeira. Do starcia o pas przymierzany był także Jan Błachowicz, jednak ze słów Czecha wynika, że Polak będzie musiał uzbroić się w cierpliwość.
Jan Błachowicz najprawdopodobniej nie zmierzy się z Jirim Prohazką
Jan Błachowicz najprawdopodobniej nie zmierzy się z Jirim ProhazkąFoto: Sean M. Haffey/Getty AFP/East News

Prohazka odebrał tytuł Teixeirze 12 czerwca tego roku, pokonując Brazylijczyka przez duszenie w piątej rundzie. Z kolei Teixeira wcześniej zdetronizował Jana Błachowicza (również poprzez poddanie).

Błachowicz zabiegał o pojedynek z Prohazką - zaczepiał Czecha w mediach społecznościowych i rozmawiał z nim podczas gal, na których wspólnie gościli. Ostatecznie wszystko wskazuje jednak na to, że Czech preferuje drugie starcie z Teixeirą.

Przede mną rewanż z Gloverem. Chcę wygrać i być gotowy na następne wyzwania - uciął mistrz kategorii półciężkiej w rozmowie z TVP Sport.

W podobnym tonie wypowiadał się ostatnio właściciel UFC, Dana White. Konkretów w sprawie kolejnej walki Prohazki wciąż jednak brak. - Nie rozmawialiśmy jednak o tym jeszcze, ale… Szanuję, że chce się bić z nim ponownie. Wspaniale - skomentował słowa czeskiego wojownika White.

W ostatniej walce Jan Błachowicz pokonał Aleksandara Rakicia. "Cieszyński Książę" wygrał po niefortunnej kontuzji kolana Austriaka. Wobec deklaracji Prohazki, media twierdzą, że kolejnym rywalem Polaka będzie Rosjanin Magomed Ankalaev.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także