Liga Europy: Dynamo Kijów ratuje remis w końcówce. PSV zaskoczyło Arsenal

2022-10-27, 20:44

Dynamo Kijów zremisowało z AEK Larnaka. Foto: ARTUR MARCINKOWSKI / FotoNews / Forum

Dynamo Kijów zremisowało na wyjeździe 3:3 z AEK Larnaka i straciło szanse na awans do Ligi Konferencji. Cały mecz na ławce rezerwowych ekipy ze stolicy Ukrainy spędził Tomasz Kędziora. W innym czwartkowym meczu LE PSV Eindhoven wygrało z Arsenalem Londyn 2:0.

Dla drużyny z Larnaki trafiali Omri Altman (26. i 72.) i znany z występów w Legii Warszawa Rafa Lopes (53.). Autorami goli dla Dynama byli Vanat (45+1.) i Garmash (82., 90+2).

Od pierwszej minuty w składzie Łudogorca Razgrad w meczu z Realem Betis Sewilla wybiegł natomiast Jakub Piotrowski, który spędził na murawie 74 minuty. Drużyna Polaka przegrała 0:1 po golu Nabila Fekira z 56. minuty.

W hicie rozgrywanej o 18:45 serii meczów pomiędzy PSV Eindhoven a Arsenalem Londyn padł doszło do niespodziewanego zwycięstwa gospodarzy. W 43. minucie efektowną bramkę zdobył Xavi Simons, ale jego trafienie zostało anulowane po analizie VAR. Gospodarze powetowali sobie to niepowodzenie w 56. minucie, kiedy do siatki "Kanonierów" trafił Joey Veerman. Na 2:0 w 63. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył Luuk de Jong.

W grupie A mierzyły się także FC Zurich i Bodo/Glimt. Szwajcarzy pokonali Norwegów 2:1, zdobywając pierwsze punkty w tej edycji LE i... zapewniając awans PSV.

Przed 5. kolejką arcyciekawa była sytuacja w grupie F, gdzie wszystkie drużyny miały po 5 punktów. Przynajmniej do godz. 23 liderem grupy będzie Lazio Rzym, które pokonało Midtjylland 2:1. Włosi najedli się jednak strachu, bo już od 8. minuty przegrywali po golu Gustava Isaksena. Bramki Sergeja Milinkovicia-Savicia (36.) oraz Pedro (68.) dały "Biancocelestim" cenne trzy "oczka".

Spotkanie o prymat w grupie B zakończyło się remisem Rennes z Fenerbahce 3:3. Strzelanie już w 5. minucie rozpoczął Francuz Amine Gouri, a po chwili do siatki Turków trafił Chorwat Lovro Majer, ale jego bramka nie została uznana. W 16. minucie przepisowego gola zdobył Martin Terrier. Chwilę przed przerwą ekipa ze Stambułu zmniejszyła straty za sprawą Ennera Valencii. Końcówka należała do piłkarzy Fener: najpierw trafił Miha Zajc, a na 2 minuty przed końcem remis dał Turkom Emre Mor.

Ważne rozstrzygnięcia zapadły także w grupie D. Awans z pierwszej lokaty zapewnił sobie zespół Royale Union Saint-Gilloise, który pokonał 2:0 Malmoe FF. Wygrał także pewny drugiej lokaty w grupie Union Berlin, w barwach którego w doliczonym czasie gry na boisko wszedł Tymoteusz Puchacz. Niemcy pokonali 1:0 Sporting Braga po golu Robina Knoche z rzutu karnego.