Puchar Polski: Górnik Łęczna sprawcą kolejnej sensacji. Piast Gliwice poza ćwierćfinałem!

2022-11-08, 20:23

Górnik Łęczna awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, eliminując Piasta Gliwice. Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Pierwszoligowy Górnik Łęczna sprawił kolejną sensację we wtorkowej rywalizacji o ćwierćfinał Pucharu Polski. Klub z zaplecza Ekstraklasy wyeliminował po dogrywce Piasta Gliwice 1:0.

Wcześniej do kolejnej sensacji w rozgrywkach doszło w Kaliszu. Z PP odpadł Górnik Zabrze, który przegrał po rzutach karnych z drugoligowym KKS 1925 Kalisz

Górnik Łęczna lepszy od Piasta Gliwice. Pierwszoligowiec w ćwierćfinale Pucharu Polski

Gola na wagę awansu strzelił w 102. minucie Egzon Kryeziu. To już trzecia porażka w ostatnich czterech spotkaniach gliwiczan, których po Waldemarze Fornaliku przejął były opiekun Legii Warszawa Aleksandar Vuković.

Ostatni raz Piast wygrywał w... Pucharze Polski, eliminując po dogrywce Stal Mielec.

Spotkania tej fazy rozgrywek potrwają do 10 listopada.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Tytułu broni Raków Częstochowa, który wygrał również w 2021 roku.

Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowę zgarnie triumfator rozgrywek.

Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Bramki: E. Kryeziu - 102

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)

Czerwona kartka - Górnik Łęczna: Wiktor Łychowydko (89-druga żółta); Piast Gliwice: Patryk Dziczek (120-druga żółta)

Górnik : Gostomski (c) - Lykhovydko, Zbozień, Dziwniel, Lewkot, Sobol, Krykun, Kryeziu, Grzeszczyk, Pierzak, Cisse

Piast: Szymański - Czerwiński (c), Mokwa, Reiner, Holubek, Tomasiewicz, Dziczek, Kądzior, Pyrka, Felix, Wilczek