LM siatkarek: falstart ŁKS-u Commercecon Łódź. Inauguracyjna porażka z mistrzyniami Niemiec

2022-12-07, 19:30

ŁKS przegrał z MTV Stuttgart na inaugurację siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Foto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przegrały z niemieckim Allianz MTV Stuttgart 0:3 (23:25, 12:25, 20:25) w meczu 1. kolejki grupy D Ligi Mistrzyń.

Porażka ŁKS-u Commercecon Łódź na inaugurację Ligi Mistrzyń

Mistrzynie Niemiec zawiesiły zawodniczkom ŁKS Commercecon poprzeczkę znacznie wyżej niż rywale na krajowym podwórku, na którym łódzka drużyna jest niepokonana. Przez cały otwierający set gospodynie "goniły" wynik. Siatkarki MTV Stuttgart na początku wypracowały sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymywały m.in. za sprawą skuteczności Amerykanki Krystal Rivers i Szwajcarki Laury Kunzler. Po stronie ŁKS Commercecon słabiej spisywała się zaś liderka Valentina Diouf. Po ataku Włoszki łodzianki zbliżyły się jednak do rywalek na jeden punkt (19:20), lecz trzy kolejne punkty zdobyły przyjezdne, które często myliły blok ełkaesianek i dość pewnie objęły prowadzenie.

W drugiej partii inicjatywa nadal należała do zespołu ze Stuttgartu, który punktował z jeszcze większą łatwością. Bezbłędna w ataku była reprezentantka Niemiec Marie Scholzel. Po zdobywanych przez nią punktach drużyna gości prowadziła m.in. 10:4 i 13:5. Z kolejnymi traconymi seriami punktami siatkarki z Łodzi wyglądały na coraz bardziej rozbite. Miały ogromne problemy zarówno z zatrzymaniem ataków przeciwniczek, jak i znalezieniem sposobu na oszukanie ich obrony. W całym secie zdobyły tylko 12 punktów.

Nieco nadziei kibicom ŁKS Commercecon dał początek trzeciego seta, w który podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego prowadziły 4:2 i 8:4. Znów jednak stanęły i po pięciu zdobytych punktach z rzędu mistrzynie Niemiec wygrywały 9:8. Nadal nie do zatrzymania były Rivers i Kunzler. Po ataku Amerykanki było 16:14, a Szwajcarki - 23:19. Pewne zwycięstwo MTV Stuttgart przypieczętowała wybrana najlepszą zawodniczką meczu Rivers.

W drugim spotkaniu grupy D Fenerbahce Opet Stambuł wygrał z Tenerife La Laguna 3:0. Z rywalem z hiszpańskiej wyspy łodzianki zagrają 20 grudnia na wyjeździe w 2. kolejce rozgrywek.

ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart 0:3 (23:25, 12:25, 20:25)

ŁKS  Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Angelika Gajer, Anastazja Hryszczuk, Julita Piasecka, Kinga Drabek

MTV: Britt Bongaerts, Krystal Rivers, Eline Timmerman, Laura Kunzler, Marie Scholzel, Maria Segura - Roosa Koskelo (libero) – Barbara Wezorke