more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów siatkarzy zagości w Polsce. Gdańsk areną turnieju finałowego

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 18:30
Turniej finałowy przyszłorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy zostanie rozegrany w Ergo Arenie w Gdańsku w dniach 19-23 lipca. Decydujące spotkania rywalizacji siatkarek odbędą się natomiast w Arlington w USA od 12 do 16 lipca.
Reprezentacja Polski w siatkówce
Reprezentacja Polski w siatkówceFoto: PAP/Adam Warżawa

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Gdańsk był wcześniej gospodarzem jednego z turniejów fazy zasadniczej tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy, a także m.in. meczów zeszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy.

"Kolejny raz siatkówka na najwyższym, międzynarodowym poziomie trafi do Gdańska. Cieszymy się, że najlepsi siatkarze świata z reprezentacją Polski na czele zagrają w lipcu w Ergo Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze i do wspólnego przeżywania sportowych emocji" - powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski, cytowany na oficjalnej stronie Ergo Areny.

Decydująca faza rywalizacji siatkarek odbędzie się w Arlington w amerykańskim stanie Teksas od 12 do 16 lipca. Stany Zjednoczone są też gospodarzem jednego z turniejów fazy zasadniczej mężczyzn - od 4 do 9 lipca zagrają oni w Anaheim.

Przyszłoroczna edycja Ligi Narodów będzie miała taki sam format jak w tym sezonie - w rozgrywkach, zarówno kobiecych jak i męskich, weźmie udział 16 drużyn podzielonych na dwie grupy po osiem. Każdy zespół w ciągu trzech tygodni rozegra 12 spotkań.

Do fazy finałowej awansuje osiem najlepszych drużyn. Ma ona format pucharowy, co oznacza, że gra rozpocznie się od ćwierćfinałów, a następnie odbędą się półfinały i finał. Jako gospodarz Polacy mają zagwarantowane miejsce w tym turnieju, bez względu na wyniki fazy zasadniczej. Biało-Czerwone będą musiały powalczyć o awans w trakcie trzech turniejów pierwszego etapu rozgrywek.

Czytaj także:

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także