Puchar Polski w hokeju na lodzie: znamy drugiego finalistę. Unia Oświęcim lepsza od Cracovii

2022-12-30, 07:00

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała z Comarch Cracovią. Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Hokeiści Tauronu Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na swoim lodowisku 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) Comarch Cracovię Kraków w drugim półfinale turnieju finałowego Pucharu Polski. W piątkowym finale zagrają z GKS Tychy.

Tyszanie w rozegranym dzień wcześniej półfinale pokonali GKS Katowice 2:0.

W czwartek, w 24. min Unia prowadziła 3:0. Nadzieję na odwrócenie losów spotkania dał "Pasom" Vojtech Tomi. Jednak jeszcze przed końcem drugiej tercji Pawło Padakin z dobył gola na 4:1.

Trzecia odsłonę Cracovia - która zdobyła PP w 2021 r. - rozpoczęła grając w przewadze ale nie wykorzystała wówczas szansy na zmniejszenie strat. Krakowianie do końca spotkania posiadali przewagę, ale nie zdobyli nawet drugiej bramki.

Początek piątkowego meczu finałowego - turnieju PP, który jest rozgrywany w Oświęcimiu - zaplanowano na godz. 20.30.

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia Kraków 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Bramki: 1:0 Pawło Padakin (8), 2:0 Andrij Denyskin (19), 3:0 Filipp Pangiełow-Jułdaszew (24), 3:1 Vojtech Tomi (26), 4:1 Pawło Padakin (40).

Kary: Unia – 27, w tym kara meczu Adrian Prusak; Cracovia – 14 minut. Widzów: 2 050.