Prezes Salernitany Danilo Iervolino po zwolnieniu trenera rozpoczął poszukiwania jego następcy. Sternik klubu z Salerno osiągnął nawet wstępne porozumienie z paroma szkoleniowcami, ale koniec końców po przemyśleniu całej sprawy wycofał się z wcześniej podjętej decyzji i przywrócił Włocha na zajmowane przez niego stanowisko, o czym poinformował sam zainteresowany w komunikacie w mediach społecznościowych.
"Zaczynam wszystko od nowa, by opowiedzieć kolejną niezwykłą historię futbolu, przywracając fanom tę samą pasję i to samo poczucie przynależności, które bezwarunkowo nam pokazują. To jest Salerno, to jest Salerno: znacznie więcej niż drużyna piłkarska" - pisze nowy-stary szkoleniowiec Salernitany.
Nicola pracuje w Salerno od lutego 2022 roku. Pod jego wodzą ekipa "Koników Morskich" wygrała 8 meczów, zremisowała 12 i przegrała 14. Jego nowy kontrakt z Salernitaną będzie obowiązywał do końca następnego sezonu.
Piłkarzem Salernitany jest Krzysztof Piątek. Polski napastnik zostanie w Salerno co najmniej do końca bieżącej kampanii na mocy wypożyczenia z Herthy Berlin. W tym sezonie atakujący rozegrał w klubie 14 meczów, w których strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty.
Czytaj także:
bg