more_horiz
Wiadomości

Prezes PZPN zna już nazwisko nowego selekcjonera. Cezary Kulesza: rozmowy dobiegły końca

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 18:20
Prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z "TVP Sport" przyznał, że proces wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski został zakończony i zna już nazwisko następcy Czesława Michniewicza. - Rozmowy dobiegły końca - stwierdził. 
Prezes PZPN Cezary Kulesza dokonał wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Prezes PZPN Cezary Kulesza dokonał wyboru nowego selekcjonera reprezentacji PolskiFoto: FORUM/Mateusz Wlodarczyk

Czesław Michniewicz od 1 stycznia 2023 roku nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Od tamtego czasu krajowy związek szukał jego następcy. 

Cezary Kulesza o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski. "Rozmowy dobiegły końca"

Informacja o tym, że nowy selekcjoner kadry został wybrany, pojawiła się we wtorkowe popołudnie za pośrednictwem "RMF FM". W radiu prezes związku udzielił wywiadu, w którym potwierdził, że zakończył rozmowy z kandydatami i dokonał wyboru. - Kandydat jest z zagranicy. Chciałbym, żeby decyzja zapadła dziś albo jutro, ale to zależy od drugiej strony. Najważniejszym kryterium było to, czy wcześniej prowadził już jakąś reprezentację - powiedział prezes PZPN.

Cezary Kulesza odniósł się na łamach "TVP Sport" do sytuacji wokół nowego selekcjonera kadry. 

- Niestety, nie mogę państwa poinformować o tym, kiedy nowy selekcjoner zostanie zaprezentowany, ponieważ sam tej daty jeszcze nie znam. Musimy dopiąć sprawy formalne, dopiero później zaplanujemy konferencję prasową. Nie chcę rozwodzić się nad tym, ilu kandydatom się przyglądaliśmy, najważniejsze jest to, że znam już nazwisko nowego trenera naszej kadry. Rozmowy dobiegły końca - stwierdził Kulesza. 

Pozostaje czekać na oficjalny komunikat w tej sprawie oraz konferencję prasową z udziałem nowego trenera Biało-Czerwonych. 

Nowy selekcjoner będzie miał za zadanie między innym wywalczenie awansu w ramach el. Euro 2024Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Czytaj także:

red/TVP Sport

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także