more_horiz
Wiadomości

Prezes PZPN Cezary Kulesza wybrał selekcjonera reprezentacji Polski! "Jest z zagranicy"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 16:20
Prezes PZPN Cezary Kulesza wybrał już selekcjonera reprezentacji Polski. - Kandydat jest z zagranicy. Chciałbym, żeby decyzja zapadła dziś albo jutro, ale to zależy od drugiej strony. Najważniejszym kryterium było to, czy wcześniej prowadził już jakąś reprezentację - powiedział w rozmowie z RMF FM. 
Prezes PZPN Cezary Kulesza podczas meczu reprezentacji Polski
Prezes PZPN Cezary Kulesza podczas meczu reprezentacji PolskiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Czesław Michniewicz od 1 stycznia 2023 roku nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Krajowy związek cały czas szuka jego następcy. Wcześniej portal Meczyki.pl informował, że nowego trenera kadry poznamy jeszcze przed 25 stycznia - wtedy zaplanowany jest zarząd PZPN. 

Cezary Kulesza wybrał selekcjonera reprezentacji Polski! 

Michniewicz awansował z kadrą po raz pierwszy od 36 lat do fazy pucharowej mistrzostw świata, gdzie Biało-Czerwoni odpadli w meczu z późniejszymi wicemistrzami globu Francją. Pod koniec roku były opiekun kadry zamieścił w mediach społecznościowych pożegnalny wpis, w którym wymienił między innymi swoje sukcesy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Prowadził reprezentację Polski w 13 spotkaniach, pięć wygrał, trzy zremisował i poniósł pięć porażek. Oprócz awansu na mundialu i wyjścia z grupy Biało-Czerwoni utrzymali się w dywizji A Ligi Narodów.

Od niemal dwóch tygodni w polskich mediach sportowych rozmawia się wyłącznie o następcy Czesława Michniewicza. W gronie kandydatów na nowego selekcjonera kadry są między innymi: Vladimir Petković czy Nenad Bjelica. Jedną z opcji był również Roberto Martinez, jednak portugalska federacja potwierdziła zatrudnienie byłego selekcjonera Belgów. Wcześniej z kolei prezes krajowego związku Cezary Kulesza potwierdził, że nowym selekcjonerem na pewno zostanie obcokrajowiec. 

Według ostatnich informacji znanego włoskiego dziennikarza Fabrizia Romano PZPN prowadził rozmowy z angielską legendą i byłym znakomitym piłkarzem Liverpoolu Stevenem Gerrardem. 42-latek w ostatnich miesiącach pracował z Aston Villą. Wcześniej z kolei był trenerem Rangers FC. Z ekipą z Ibrox w 2021 roku zdobył mistrzostwo Szkocji. Kandydatura Gerrarda przewijała się już w polskich mediach. Teraz te informacje potwierdził Fabrizio Romano

We wtorek po południu RMF FM poinformowało, że Kulesza wybrał już nowego selekcjonera reprezentacji Polski. - Kandydat jest z zagranicy. Chciałbym, żeby decyzja zapadła dziś albo jutro, ale to zależy od drugiej strony. Najważniejszym kryterium było to, czy wcześniej prowadził już jakąś reprezentację - powiedział prezes PZPN w rozmowie ze stacją. 

"Czekam na odpowiedź"

- Można tak powiedzieć, że wiem już, kto będzie, z tym że decyzyjność zostaje po drugiej stronie. Wiadomo, że może to się przeciągnąć kilka dni i po prostu czekam na odpowiedź z drugiej strony. Czekam na akceptację - dodał.

PZPN ma sporo czasu, ponieważ kolejny mecz kadra rozegra dopiero pod koniec marca w ramach el. Euro 2024Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Czytaj także:

red/RMF FM

Zobacz także

Zobacz także