MŚJ w biathlonie: Jan Guńka srebrnym medalistą w sprincie! Wielki sukces Polaka w Szczuczyńsku

2023-03-11, 12:46

Jan Guńka wywalczył srebrny medal mistrzostw świata juniorów w sprincie. Foto: FORUM/Harald Deubert/imago sport

Jan Guńka wywalczył w Szczuczyńsku srebrny medal mistrzostw świata juniorów, zajmując drugie miejsce w sprincie na 10 km. Zwyciężył Nowozelandczyk Campbell Wright. Na 11. pozycji uplasował się Konrad Badacz, Marcin Zawół był 15. Jakub Potoniec - 32.

Jan Guńka wicemistrzem świata juniorów w sprincie

20-letni Guńka i jego rówieśnik Wright strzelali bezbłędnie, ale Nowozelandczyk był znacznie szybszy na trasie i uzyskał 35,4 s przewagi nad Polakiem. Trzecie miejsce zajął Francuz Maxime Germain - 46,6 s straty.

Wyniki sprintu będą uwzględniane na starcie biegu na dochodzenie w niedzielę.

W MŚJ przed dwoma laty Guńka wywalczył brąz w sprincie i złoto w sztafecie. W dorobku ma także brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu na dochodzenie.

20-latek, który strzelał bezbłędnie, przegrał o 35,4 sek. z Nowozelandczykiem Campbellem Wrightem (PR1) 0:31