more_horiz
Wiadomości

Co z finałem Pucharu Polski na Stadionie Narodowym? Rzecznik PZPN zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 21:23
Polski Związek Piłki Nożnej zapowiada, że złoży odpowiednie dokumenty dotyczące organizacji majowego finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji na PGE Narodowym. Na razie stołeczny ratusz wydał zgodę dotyczącą tylko spotkania z Albanią 27 marca.
PZPN złoży wnioski dotyczące organizacji majowego finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji na PGE Narodowym
PZPN złoży wnioski dotyczące organizacji majowego finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji na PGE NarodowymFoto: PAP/Rafał Guz

W ubiegłym roku na PGE Narodowym wykryto usterkę dachu, która wymusiła na organizatorach przeniesienie towarzyskiego spotkania z Chile na stadion Legii Warszawa.

PGE Narodowy z usterką dachu

W kolejnych tygodniach trwały spekulacje, gdzie odbędzie się marcowy mecz z Albanią. Ostatecznie pod koniec lutego prezes PZPN Cezary Kulesza zakomunikował, że Biało-Czerwoni zagrają w "swoim domu", czyli na warszawskim stadionie przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1.

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, że eliminacyjny mecz między Polską a Albanią może jednak nie zostać rozegrany na PGE Narodowym. Zastrzeżenia co do stanu obiektu miał bowiem zgłaszać nadzór budowlany.

Zgoda tylko na jeden mecz. "Złożymy dokumenty w odpowiednim terminie"

W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał pozytywną decyzję odnośnie zorganizowania na PGE Narodowym imprezy masowej, z zastrzeżeniami wynikającymi z wytycznych zawartych w decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Oznacza to, że mecz Polska - Albania 27 marca w eliminacjach Euro 2024, jeśli nie będzie wyjątkowo silnego wiatru, może się tam odbyć.

Jednocześnie odmówiono pozwolenia na finał Fortuna Pucharu Polski, który ma odbyć się 2 maja, a także na towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski 16 czerwca (na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem biało-czerwonych).

- Złożyliśmy jeden wniosek na trzy mecze. Mamy zgodę na pierwszy, ten z Albanią, ponieważ na razie nie byliśmy w stanie złożyć wszystkich wymaganych dokumentów. Po prostu nie było czasu. Dostarczyliśmy dokumenty dotyczące spotkania z Albanią, bo upływa wymagany termin siedmiu dni do meczu - powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry narodowej Jakub Kwiatkowski.

- Na pozostałe dwa mecze, majowy i czerwcowy, złożymy dokumenty w odpowiednim terminie - dodał.

Czytaj także:

Rywale reprezentacji Polski

red/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także