Puchar Niemiec: pogrom w półfinale. Koncertowa gra RB Lipsk

2023-05-03, 07:00

Piłkarze RB Lipsk zagrają w finale Pucharu Niemiec . Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Broniący trofeum piłkarze RB Lipsk rozbili na wyjeździe SC Freiburg 5:1 w półfinale Pucharu Niemiec. Ich rywalem w decydującym meczu będzie albo Eintracht Frankfurt, albo VfB Stuttgart - spotkanie tych drużyn zaplanowane jest na środę.

• Bohaterem meczu był Dani Olmo, który do gola dołożył aż trzy asysty
  • Finał Pucharu Niemiec odbędzie się 3 czerwca w Berlinie

Do przerwy "Byki" prowadziły 4:0. Pierwszą bramkę zdobył Dani Olmo. Następnie hiszpański pomocnik asystował przy golach Benjamina Henrichsa, Dominika Szoboszlaia i Christophera Nkunku.

W 58. minucie obrońca Lipska Chorwat Josko Gvardiol został ukarany czerwoną kartką. Grającym w przewadze gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola niewiele ponad kwadrans później - strzelił go Michael Gregoritsch. Jednak w doliczonym czasie obrońca Freiburga Lukas Kubler sfaulował rywala w "szesnastce", a Szoboszlai pewnie wykorzystał rzut karny i ustalił wynik.

Finał Pucharu Niemiec zostanie rozegrany 3 czerwca w Berlinie.