La Liga: przerwana feta FC Barcelony! Kibice Espanyolu wtargnęli na boisko [WIDEO]

2023-05-15, 07:05

Do skandalu doszło po derbach Barcelony. Kibice Espanyolu wtargnęli na boisko i przerwali świętowanie tytułu przez drużynę Xaviego. Foto: PAP/EPA/Alejandro Garcia

FC Barcelona zapewniła sobie 27. mistrzostwo Hiszpanii w historii klubu. "Blaugrana" przypieczętowała tytuł zwycięstwem 4:2 w derbach Barcelony z Espanyolem. Autorem dwóch goli był Robert Lewandowski. Po meczu kibice gospodarzy wtargnęli na boisko i przerwali... świętowanie tytułu gości.

Po ostatnim gwizdku sędziego goście mogli tylko przez chwilę świętować tytuł. Później musieli w pośpiechu uciekać do szatni, bo na plac gry wbiegła duża grupa kibiców Espanyolu. Służby porządkowe zablokowały wejście do tunelu i wszystko wskazuje na to, że nie ucierpiał żaden zawodnik ani członek sztabu trenerskiego Barcelony.

Skandaliczne sceny po derbach Barcelony. Kibice Espanyolu wtargnęli na boisko i przerwali świętowanie tytułu

- Recital Pedriego i Balde z dwoma golami Lewandowskiego. Espanyol jest u wrót piekieł i musi jeszcze borykać się z szaleńcami, którzy wbiegli na boisko - podsumowano na oficjalnej stronie internetowej dziennika "AS". Mniej utytułowany klub ze stolicy Katalonii czekają zapewne kary za te incydenty.

Barcelona nie prezentowała tak efektownego futbolu jak we wcześniejszych latach, a wiele spotkań wygrała różnicą jednej bramki. Imponowała jednak w defensywie - od początku sezonu 25 razy zachowała czyste konto i straciła 13 goli. Jest bliska pobicia rekordu rozgrywek - 18 puszczonych bramek - należącego do Deportivo La Coruna (1993/1994) i Atletico Madryt (2015/2016).

Przed końcem sezonu "Duma Katalonii" zagra jeszcze u siebie z Realem Sociedad i Mallorcą oraz na wyjeździe z Realem Valladolid i Celtą Vigo. Niemiecki bramkarz Marc-Andre ter Stegen musi jeszcze raz zachować czyste konto, aby wyrównać rekord Francisco Liano z Deportivo La Coruna z sezonu 1993/94, niepokonanego w 26 meczach.

"Duma Katalonii" zapewniła sobie tytuł na 4 kolejki przed końcem rozgrywek La Liga. Barcelona ma aż 13 pkt przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt. Do zgarnięcia pozostało 12 "oczek".