Premier League: Liverpool nie rezygnuje z walki o Ligę Mistrzów. Leicester rozbity przez "The Reds"

2023-05-15, 22:55

Liverpool rozbił Leicester w meczu 36. kolejki Premier League. Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Liverpool pokonał na wyjeździe Leicester 3:0 w meczu 36. kolejki Premier League. "The Reds" pozostają w wyścigu o miejsca premiowane awansem do Ligi Mistrzów, natomiast "Lisy" osiadły na 19. lokacie w tabeli.

Dwa szybkie ciosy "The Reds"

Choć początek spotkania należał do "Lisów", to z każdą minutą coraz większej pewności siebie nabierali "The Reds". W 33. minucie Mohamed Salah posłał miękkie dośrodkowanie w pole karne, a tam idealnie odnalazł się Curtis Jones, który dostawił nogę i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Iversena.

Zaledwie trzy minuty później było już 2:0, ponownie za sprawą duetu Salah - Jones. Egipcjanin dostarczył Anglikowi futbolówkę w okolicy szesnastego metra, a ten przymierzył i pokonał golkipera gospodarzy po raz drugi.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Cody Gakpo był bliski podwyższenia prowadzenia, jednak tym razem duński bramkarz stanął na wysokości zadania.

Dominacja Liverpoolu. Liga Mistrzów wciąż w zasięgu

W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. Leicester zdobył się na pojedyncze zrywy, jednak to nie wystarczyło do zdobycia bramki kontaktowej. Blisko był Harvey Barnes, jednak świetną interwencją popisał się Alisson.

W 71. minucie arbiter przyznał Liverpoolowi rzut wolny. Salah jedynie musnął piłkę, a Trent Alexander-Arnold oddał mocny strzał i uderzył nie do obrony, podwyższając wynik.

To już siódme ligowe zwycięstwo "The Reds" z rzędu. Podopieczni Juergena Kloppa mają na swoim koncie 65 punktów, a do czwartego Manchesteru United i trzeciego Newcastle tracą zaledwie jedno "oczko". Zarówno "Czerwone Diabły", jak i "Sroki" rozegrały jednak o jedno spotkanie mniej.

Leicester jest natomiast coraz bliżej spadku. Lisy plasują się na 19. lokacie z dorobkiem 30 punktów.