PlusLiga: zadecydował piąty mecz. Asseco Resovia Rzeszów z brązowym medalem!

2023-05-16, 22:29

Resovia pokonała Wartę w piątym meczu. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Siatkarze Asseco Resovia zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski. W piątym meczu o trzecie miejsce drużyna z Rzeszowa pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 (25:23, 25:13, 25:21). W rywalizacji do trzech zwycięstw Resovia wygrała 3-2.

W inauguracyjnej odsłonie rzeszowianie prowadzili 18:14, ale rywal nie pozwolił, aby łatwo wyszli na prowadzenie w setach. Pięć razy przegrywał zaledwie jednym punktem. Było 19:18, 20:19, 21:20, 22:21, 23:22. Jednak ostatecznie Resovia wygrała 25:23.

W drugim secie od początku dominowała drużyna ze stolicy Podkarpacia. Było 7:3, 16:6, 20:8.

Gdy w trzeciej odsłonie było 16:19, wydawało się, że mecz potrwa dłużej niż trzy sety. Resovia jednak nie tylko wyrównała, ale też wyszła na prowadzenie 20:19. Co prawda Aluron doprowadził do remisu (20:20), ale nie był w stanie doprowadzić do emocjonującej końcówki. Gdy było 24:21 punkt dla rzeszowian zdobył Torey DeFalco.

To siódmy brązowy medal w historii Asseco Resovii. Zespół z Rzeszowa ma w swoim dorobku również 7 złotych i 4 srebrne medale.

Wcześnie mistrzem Polski został Jastrzębski Węgiel, który w rywalizacji finałowej wygrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3-0.

Piąty mecz o 3. miejsce: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:13, 25:21)

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 3-2 dla Resovii. Rzeszowianie zdobyli brązowy medal MP, a zespół z Zawiercia zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

Asseco Resovia Rzeszów: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga - Paweł Zatorski (libero) – Tomasz Piotrowski, Jakub Bucki.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacević - Santiago Danani (libero) – Tomasz Kalembka, Patryk Łaba, Dawid Dulski, Krzysztof Rejno, Michał Kozłowski.

Środkowy rzeszowian Jakub Kochanowski przyznaje, że wsparcie kibiców pomogło w zdobyciu medalu (IAR) 0:16
+

Wkład kibiców w zdobycie medalu podkreśla również libero Resovii Paweł Zatorski (IAR) 0:24