NBA: Miami Heat o krok od finału! Boston Celtics rozbici na Florydzie

2023-05-22, 10:31

Miami Heat coraz bliżej finału NBA. Trudna sytuacja Boston Celtics. Foto: PAP/EPA/RHONA WISE

Koszykarzom Miami Heat brakuje już tylko jednej wygranej do awansu do finału rozgrywek NBA. W trzecim meczu z Boston Celtics zespół Florydy zwyciężył 128:102 i prowadzi w finale na "wschodzie" już 3-0. 29 punktów dla zwycięzców w tym spotkaniu rzucił Gabe Vincent. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Na "zachodzie" Denver Nuggets prowadzą z Los Angeles Lakers także 3-0.

Spotkanie wyrównane było tylko na początku, później dominacja Heat nie podlegała dyskusji. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 61:46, a w trzeciej kwarcie powiększyli przewagę do 33 punktów.

- Moi zawodnicy zaprezentowali dojrzałe, profesjonalne podejście do meczu. Jesteśmy już blisko awansu, ale wciąż trzeba wykonać ostatni krok - powiedział trener Heat Erik Spoelstra.

Miami Heat o krok od finału NBA. Boston Celtics w trudnej sytuacji

Nigdy w historii NBA nie zdarzyło się, aby zespół prowadzący 3-0 przegrał serię.

Miami Heat rozbiło rywali, choć słabszy dzień miał lider zespołu Jimmy Butler. Trafił tylko pięć z 16 rzutów i zdobył 16 punktów.

Najskuteczniejszy w drużynie Heat okazał się Gabe Vincent, który uzyskał 29 punktów (rekord kariery) trafiając 11 z 14 rzutów z gry.

W Boston Celtics najlepszy był Jayson Tatum - 14 pkt i 10 zbiórek.

Mecz numer cztery zaplanowano na wtorek, również w Miami.

Komfortowa sytuacja Denver Nuggets

W finale Konferencji Zachodniej ekipa Denver Nuggets wygrywa 3-0 z Los Angeles Lakers. Drużyna ze stanu Kolorado zamknąć rywalizację będzie mogła już w poniedziałek.

Mistrz NBA zostanie wyłoniony najpóźniej 18 czerwca. Tytułu bronili koszykarze Golden State Warriors, którzy odpadli z Lakers.