El. Euro 2024: Wyspy Owcze - Albania. Grali grupowi rywale Polaków, faworyci udowodnili swą wyższość

2023-06-20, 22:35

Nedim Bajrami i jego koledzy z reprezentacji Albanii nie zawiedli . Foto: Forum/Zuma Press/Mikolaj Barbanell

Piłkarze Wysp Owczych przegrali w Torshavn z Albanią 1:3 w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2024. Obie drużyny są rywalami reprezentacji Polski w grupie E.

• Reprezentacja Albanii nie zawiodła, choć do przerwy tylko remisowała z gospodarzami
  • Jedną z bramek zdobył piłkarz Legii Warszawa Ernest Muci

Na wtorek zaplanowano dwa mecze w eliminacyjnej grupie E. Oprócz pojedynku Mołdawii z Polską w Kiszyniowie, o punkty do tabeli grupy E walczyli też piłkarze Wysp Owczych i Albanii.

Faworytami spotkania w Torshavn byli goście, którzy marzą o drugim w historii awansie do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Albańczycy nie zawiedli, choć wcale nie mieli łatwo.

Goście prowadzili od 21. minuty po zespołowej akcji i golu Nedima Bajramiego. Albańczycy przeważali i mogli podwyższyć wynik, jednak Sokol Cikalleshi nie wykorzystał rzutu karnego. Dobrą interwencją popisał się bowiem bramkarz gospodarzy Teitur Gestsson.

Farerzy próbowali przeciwstawić się faworytom i wyrównali w doliczonym czasie pierwszej połowy! Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Joan Simun Edmundsson, a Odmar Faeroe popisał się skutecznym strzałem głową.

Po przerwie jednak goście udowodnili swoją wyższość. W 51. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Kristjan Asslani. Po wybiciu piłki przez gospodarzy, pomocnik uderzył zza pola karnego, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Piłkarze z Wysp Owczych mieli swoje szanse, by wyrównać, jednak ostatecznie stracili jeszcze jednego gola. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył piłkarz Legii Warszawa Ernest Muci, który był w tym meczu rezerwowym.

Turniej Euro 2024 odbędzie się na boiskach w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Kolonii, Stuttgarcie, Hamburgu, Lipsku i Frankfurcie nad Menem. W rywalizacji weźmie udział 24 drużyny. Zawody potrwają od czerwca do lipca. Tytułu broni reprezentacja Włoch.

Wyspy Owcze - Albania 1:3 (1:1).

Bramki: dla Wysp Owczych - Odmar Faeroe (45+1); dla Albanii - Nedim Bajrami (20), Kristjan Asllani (51), Ernest Muci (90+1).

Sędzia: Chrysovalantis Theouli (Cypr).