Kolejna porażka reprezentacji Niemiec. Atmosfera przed Euro 2024 coraz bardziej napięta

2023-06-21, 10:25

Przygnębieni reprezentanci Niemiec po meczu z Kolumbią. Foto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Niemcy przegrały z Kolumbią 0:2 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim, który rozegrano w Gelsenkirchen. Cztery dni wcześniej gospodarze przegrali w Warszawie z Polską 0:1.

Niemcy, które są gospodarzami przyszłorocznych mistrzostw Europy, nie walczą w tym roku o stawkę. Po zakończeniu mundialu w Katarze rozegrali pięć spotkań towarzyskich i wygrali tylko pierwsze z nich - z Peru 2:0. Później przegrali z Belgią 2:3, zremisowali z Ukrainą 3:3 i ulegli Polsce.

We wtorek nasi zachodni sąsiedzi ponownie spisali się bardzo słabo. Kolumbijczycy zdominowali boiskowe wydarzenia, co zaowocowało trafieniami Luisa Diaza w 54. minucie i Juana Cuadrado z rzutu karnego w 82. minucie.

Seria kiepskich wyników ściągnęła krytykę na ekipę "Die Mannschaft" i selekcjonera Hansiego Flicka. "Zamiast euforii Euro jest nastrój frustracji! (...) Flick niszczy naszą drużynę. Przegraliśmy z zespołem, który nie był nawet w stanie zakwalifikować się na mundial, a we wtorek był zdecydowanie lepszy" - grzmi "Bild".

"Bezzębna jedenastka DFB ponownie rozczarowała. To trzecia porażka w czterech ostatnich meczach" - wylicza "Kicker".

Selekcjoner reprezentacji Niemiec nie ma sobie jednak zbyt wiele do zarzucenia. - Mój pomysł na grę jest właściwy dla tej drużyny. Też jestem rozczarowany i współczuje kibicom. Chcieliśmy spróbować czegoś nowego, ale nie wyszło. We wrześniu musimy pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony - powiedział, cytowany przez Sport1.de.

Zawodnicy "Die Mannschaft" udadzą się na urlopy w minorowych nastrojach. Szansę na rehabilitację będą mieli dopiero we wrześniu. Wówczas rozegrają dwa sparingi - z Japonią i Francją. Z kolei w październiku zmierzą się z USA.