Wimbledon 2023: Madison Keys wróciła z dalekiej podróży. 16-letnia Mirra Andriejewa nie wytrzymała wojny nerwów

2023-07-10, 15:05

Madison Keys wywalczyła awans do ćwierćfinału. Foto: PAP/EPA/TOLGA AKMEN

Madison Keys pokonała Mirrę Andriejewą 3:6, 7:6 (7-4), 6:2 w 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Amerykańska tenisistka wróciła ze stanu 3:6, 1:4, po czym wyrzuciła z turnieju 16-letnią Rosjankę.

Amerykanka dobrze rozpoczęła spotkanie - po dwóch gemach prowadziła z Andriejewą 2:0. 16-latka zdołała jednak odwrócić losy seta i zwyciężyła 6:3. W drugiej partii wszystko wskazywało na przypieczętowanie wygranej przez Rosjankę, która prowadziła 4:1 i miała szansę na przełamanie, jednak 28-latka wytrzymała presję i utrzymała podanie.

O losach drugiego seta zadecydował tie-break, w którym Amerykanka wygrała 7-4. W decydującej partii Keys dokończyła dzieła, wygrywając 6:2. 16-letnia Andriejewa była ostatnią kwalifikantką w turnieju.

O awans do półfinału Keys zagra ze zwyciężczynią meczu Aryna Sabalenka - Jekaterina Aleksandrowa.

Iga Świątek w ćwierćfinale. Kiedy mecz?

Iga Świątek pokonała Szwajcarkę Belindę Bencic 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3W drugim secie Świątek obroniła dwie piłki meczowe, a pojedynek trwał trzy godziny i dwie minuty.

W ćwierćfinale Polka zagra z Eliną Switoliną. Mecz odbędzie się we wtorek 11 lipca. O której? Dokładny plan gier na ten dzień nie został jeszcze opublikowany.

Iga Świątek szanuje Elinę Switolinę: wrócić jako matka pewnie nie jest łatwo