Ekstraklasa: ŁKS wygrał po dramatycznej końcówce. Pierwsze zwycięstwo beniaminka

2023-08-04, 22:44

Łódzki Klub Sportowy wygrał pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy . Foto: PAP/Marian Zubrzycki

Łódzki Klub Sportowy wygrał pierwszy mecz po powrocie do PKO BP Ekstraklasy. Grający u siebie beniaminek wygrał z Koroną Kielce 2:1 po golu w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

Pierwsi groźniejszą sytuacji wykreowali goście. Po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne żaden z graczy Korony nie opanował piłki. Inauguracyjną bramkę sezonu w Łodzi zdobyli gospodarze. Gola z rzutu karnego w 28 min strzelił Dani Ramirez. Chwilę wcześniej Miłosz Trojak wysoko uniesioną nogą sfaulował Macieja Śliwę.

Jeszcze przed przerwą rumuński pomocnik Ronaldo Deaconu z rzutu wolnego mógł doprowadzić do remisu, strzelając pod poprzeczkę. Bramkarz Aleksander Bobek wykazał się wielkim kunsztem, nie dając się zaskoczyć.

Zaraz po przerwie duet Deaconu - Bobek ponownie wystąpił w głównych rolach. Młody bramkarz ŁKS-u i tym razem zachował czyste konto. Korona nie rezygnowała z ataków. Bobek w 68. min po główce zmiennika Martina Remacle'a ponownie uratował zespół z dużych opresji.

Gospodarze w finałowych minutach praktycznie bronili się całym zespołem. W samej końcówce meczu sędzia Szymon Marciniak skorzystał z VAR-u. Po analizie doszukał się zagrania ręką obrońcy ŁKS-u. Jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Adrian Dalmau. Hiszpański napastnik po raz drugi w sezonie mógł zapewnić Koronie punkt. Tak było również w przypadku meczu 1. kolejki ze Śląskiem Wrocław.

Jego dorobek zniweczył w doliczonym czasie Artemijus Tutyskinas. Litewski obrońca, po rzucie rożnym, wygrał pojedynek główkowy z Marcusem Godinho, czym uratował pierwsze w rozgrywkach zwycięstwo łodzian po trzech latach absencji poza najwyższym szczeblem rozgrywek.

ŁKS Łódź - Korona Kielce - 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dani Ramirez (28-karny), 1:1 Adrian Dalmau (88-karny), 2:1 Artemijus Tutyskinas (90+9).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Adrien Louveau, Stipe Juric. Korona Kielce: Jacek Podgórski, Ronaldo Deacanu, Nono.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 10 423

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Adrien Louveanu, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Mieszko Lorenc - Dani Ramirez (72. Adam Marciniak), Michał Mokrzycki, Engjell Hoti (79. Artemijus Tutyskinas), Maciej Śliwa (79. Grzegorz Glapka) - Piotr Janczukowicz (56. Stipe Juric)

Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Jacek Podgórski, Dominick Zator, Miłosz Trojak, Marcus Godinho - Dalibor Takac - Jakub Łukowski (65. Jakub Konstantyn), Ronaldo Deacanu (65. Adrian Dalmau), Nono (74. Miłosz Strzeboński), Mateusz Czyżycki (46. Martin Remacle) - Jewgienij Szykawka.