Bundesliga: potknięcie Borussii Dortmund. Krótkie epizody Kownackiego i Kamińskiego

2023-08-26, 18:03

Piłkarze Borussi Dortmund podczas meczu z Bochum. Foto: Bundesliga - VfL Bochum vs Borussia Dortmund

Borussia Dortmund straciła pierwsze punkty w tym sezonie. W 2. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej zremisowała na wyjeździe z VfL Bochum 1:1.

W pierwszej połowie faworytom wychodziło niewiele, a teoretycznie słabszy zespół wykorzystał to w 13. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Kevin Stoeger. Zupełnie inaczej gra wyglądała po przerwie, gdy to dortmundczycy mieli inicjatywę i atakowali znacznie częściej. Gola wyrównującego już w 56. minucie zdobył Holender Donyell Malen, ale później podopieczni Edina Terzica byli już nieskuteczni.

W ubiegłym tygodniu Borussia pokonała u siebie FC Koeln 1:0, a jedyną bramkę wówczas także zdobył Malen.

W innym sobotnim spotkaniu Werder Brema, w którym od 87. minuty wystąpił Dawid Kownacki, przegrał na wyjeździe z Freiburgiem 0:1, tracąc bramkę w szóstej doliczonej minucie drugiej połowy. Z kolei VfL Wolfsburg wygrał w Kolonii z FC Koeln 2:1, a z ławki rezerwowych gości prawie całe spotkanie oglądał Jakub Kamiński - Polak wszedł na plac gry w piątej doliczonej minucie.

Na razie pierwszy w tabeli jest Union Berlin, który odniósł dwa zwycięstwa po 4:1 - w sobotę nad beniaminkiem SV Darmstadt i tydzień wcześniej w spotkaniu z FSV Mainz.

Broniący tytułu Bayern Monachium w tej kolejce wystąpi w niedzielę. Tego dnia podejmie w derbach Bawarii ekipę FC Augsburg, z którą przegrał dwa z ostatnich czterech spotkań ligowych. Piłkarzem gości jest Robert Gumny.

Na inaugurację mistrz rozbił na wyjeździe Werder Brema 4:0.